Ejderha Mızrağı

Minotaur Adaları

dragonlancelogo

Aynı zamanda Kan Denizi Adaları olarak da bilinen bu dört ada, deniz barbarları ve minotaurların yaşadıkları adalarıdır. Efsanelerin anlattıklarına göre, yanar dağ Krynn’e çarptığında, Istar’ın suçu konusunda masum olmalarından dolayı bu adalara hiç zarar gelmemiştir. Doğru olansa, bu adaların daha önceden Kuzey Courrain Okyanusu’na sınırları olan ve anakaraya bağlı yerler oldukları ve sadece denizden daha yüksek olduklarından yıkımdan kurtulmalarıdır.

Saifhum
Bu ada, birçok deniz barbarının evidir ve bundan başka da pek bir şeye sahip değildir. Kayalık dağlık bölgeler herhangi bir canlının burada yaşama şansını oldukça azaltmaktadır; bahsedilecek kadar büyük tek yaşam yeri, başkent Deniz Duvar’dır.

Karthay
Kuzeydeki en büyük adadır ve hilal ay şekilli bir adadır. Doğu ve batı bölümlerinde kurak bozkırlar olan ada, sadece Worldscap Dağları diye bilinen yüksek dağlar tarafından kesilmektedir.

Mithas
Mithas, Karthay’ın hemen güneyinde yer almaktadır ve minotaur adalarından biridir. Güney sahilinde, adanın geri kalan yeşil bozkırları karşısında keskin bir tezat oluşturan dört volkanik zirve vardır. Başkent Lacynos (Nethosak) batı sahilinde kalmaktadır.

Kothas
Kuzey komşusunun volkanik problemlerinin bu adada olmamasına karşın, Kothas’da da onu güzelleştiren bitki örtüsü yoktur. Adayı insan kaptanlarla birlikte minotaurlar yönetmektedir. Başkent Kalpethis’tir. Kothas, Mithas’ın güneyinde kalmaktadır ve Kalpethis de adanın güney batı sahillerinde kalmaktadır.

 
Yazan: Arda Çakır

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ejderanlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.