Ejderha Mızrağı

Minotaurlar

ejderha-mizragi-minotaur-resimMinotaurlar, Istar Kan Denizi’nin kuzeydoğusundaki Mithas ve Kothas adalarında yaşarlar. Minotaurlar yaklaşık 150 sene yaşarlar. Bu oldukça onurlu olan ırk, 2,10 m uzunluğundadırlar ve boynuzları 60 cm kadar uzun olabilir. Minotaurlar yarım insan—yarım öküz görünüşündedirler. Herhangi biri için en kötü sonuç bir minotaurla dövüşmektedir (ve bu kenderlerin en sevdiği şeylerden biridir).

Minotaur sosyetesinde, iki kişi arasında çıkan bir sorun, Arena’da çözümlenir. Sadece Arena şampiyonları lider olabilirler—minotaurlar gücün doğruluğuna inanır. Ayrıca, hiçbir şey bir minotaurun onurundan daha önemli olamaz. Herhangi bir nedenle, denizin yöneticileri olan bu ırkın bir üyesi Arena’da tüm düşmanlarını yenerse, o kişi Şampiyon olur.

Irklarının amaçları basittir: Krynn’de yaşayan tüm ırkları yok etmek. Kendilerinin dünyanın en üstün ırkı olduklarını ve diğer ırkları daha zayıf ırklar olduklarını düşünürler, onları her zaman için küçük görürler. Birçok minotaurun iyi gözle baktığı tek diğer oluşum Solamniya Şövalyeleridir. Kendilerinin oluşturduğu şeref kodlarına en yakın yönetim biçimi onlarda vardır çünkü.

Silah ve zırhları olmasına karşın, minotaurlar aslında hiçbirine ihtiyaç duymazlar. Kalın derileri onları bazı saldırılar karşısında korur ve boynuzları ve uzuvları ölümcüldür. Çoğu savaşçı yanında hem çift-elli kılıç (bir eliyle kullanmak için), hem de başka bir kesici silah taşırlar.

 
Yazan: Arda Çakır

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.