Ejderha Mızrağı

Thanoiler

dragonlancelogo

Thanoiler daima ‘mors adamlar’ olarak bilindiler. Ortalama bir insandan daha iri yapılıdırlar ve oldukça daha fazla güçlüdürler. Sadece Krynn’in en zorlu yaşam alanları olan kutup bölgelerinde yaşarlar.

ejderha-mizragi-thanoiThanoiler kabileler halinde yaşarlar. Onlar için güçlü olan haklıdır; bu yüzden kabile şefleri, kabiledeki en güçlü ‘savaşçı/avcı’lardır. Kutup ayılarını eğiterek kendileri için iz sürücü ve koruma olarak kullanırlar. Thanoilerin parmakları kısa ve kalın olduğu için sadece basit, tek elle kullanılabilen silahlar kullanırlar. Bunun yanında, hayatlarını geçirdikleri dondurucu soğuklardaki tecrübeleri onlara soğuk zararı almama özelliği kazandırmıştır. Ayrıca suyun altında uzun süreler boyunca nefes almadan kalabilirler.

Thanoiler sadece vahşi hayvanları avlarlar. Bunun yanında, eğer amaçları başka bir kötüyle uyuşuyorsa, rahatlıkla onun tarafına geçebilirler. Thanoiler sadece birkaç tanrıya inanırlar ve genellikle en sevdikleri tanrıça, Zeboim olur.

Beşinci Çağ’da, Thanoiler beyaz ejderha lordlarına ve yükseklord Gellidus’a, hayatta kalabilmek için bağlılık yemini ettiler. Kabilelerin çoğu Güney Ergoth’daki Froz en Wastes bölgesine, efendilerine daha iyi hizmet edebilmek için göç etti. Geride kalan kabilelerse, tek başlarına egemen olabilmek için birbirlerine savaş açtılar; fakat Buzduvarı’ndaki bu Thanoi kabileleri yine de Cryonisis ve Frisindia’nın yönetimi altındadırlar.

 
Yazan: Arda Çakır

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.