Ne Dediler?

“Frpnet özellikle fantastik romanlar yayınladığımız ve Frp ürünleri getirdiğimiz devrede, okuyucuların, oyuncuların, bu işe meraklıların gerek yeni neler var merakı ile gerek merak ettiği bir şeyin cevabını bulmak için sürekli olarak kullandığı bir site olmuştur. Asıl önemlisi ise bu özelliklerini hâlâ devam ettirebilmesi, kendini her geçen zaman ile yenileyebilmesi ve uzun soluk olabilmesidir.”
– Ahmet Kocaoğlu

“FRPNET ile tanışmam Google sayfalarında dolaşırken şans-tesadüf eseri bulmamla başladı. O gün bugündür birkaç nickle üye olmuşumdur siteye.
Forumlarında yazışma fırsatı bulamasamda anasayfasından daha sık ve daha güncel haberleri forum sayfalarında bulurum. Kaç defa Conventionlara ya da grup toplantılarına katılayım dediysem de bir türlü gerçekleşemedi. Bana hep samimi geldi FRPNET’de yazışan arkadaşlar. Belkide ben onlar kadar samimi değilim kim bilir.”
Ahmet Yüksel

“Lost Library’nin manevi mirasçısı ve halefi…”
– Ali Aksöz

“Fantastik kurgu, bilim kurgu, çizgi roman, rol yapma oyunları, yani çoğu kişi için ‘ipe sapa gelmez eciş bücüş’ ne varsa seven bir adam olarak sabah kahvem eşliğinde sıkça ziyaret ettiğim bir sitedir FRPNET.
Bilgileri, haberleri, zengin ve güncel içeriğiyle bu platformun Türkiye’deki her ‘eciş bücüş sever’ kişiye hitap edeceğini düşünüyorum.”
– Ali Seval

“FRPNET sadece FRP değil, fantastik edebiyat ve çevresindeki oyunlar, kitaplar, dünyalar, yazarlar ve fantastik hayal gücünün dokunduğu her noktaya erişebilen bir site. Kayra’nın oluşturduğu ve katılımcılarıyla güçlenen bir dünya! Sözlüğü ve forumlarında saatlerce kaybolabildiğim başlı başına bir kaynak. Kayra çok güzel yapmış, İyi ki de yapmış ve devam ediyor :)
Kıymetinin daha da bilinmesi dileklerimle. : )”
– Altuğ Gürkaynak

“FRPNET, tüm Türkiye bölgesinde fantastik oyunlar üzerine en iyi kaynaklardan biri. Pek çok video oyunu ve masaüstü oyunlar; tüm fantastik oyunları için tek bir durak!” (“FRPNET is one of the best sources for fantasy gaming in the entire Turkish region.
With loads on both video games AND pen-and-paper games, it’s a one stop site for all your fantasy gaming needs!”)

– Andrew Geertsen

“FRPnet, Türkiye’deki fantastik ve bilim kurgu edebiyatında kendisinden önceki ciddi kaynak boşluğunu doldurdu ve benim gibi türün meraklılarına hemen her gün ziyaret edilebilecek bir adres sundu.”
Anıl Bilge

“FRPNET’i seviyorum, çünkü dostlarla buluşmamızı ve bizi gerçekten daha gerçek dünyalara götürerek hayat koşturmacasına keyifli bir mola vermemizi sağlıyor.”
Barış Müstecaplıoğlu

“Frpnet, Google’un Türkçe’den İngilizce’ye çevirisine rağmen harika bir site. Doğrusu, en büyük zevklerimden biri olan Starcraft II’nin 27 Temmuz’da çıkacağını da Frpnet’ten öğrendim. Teşekkürler Frpnet!” (“FRP Net looks like a great site, even through the filter of Google Translate from Turkish to English. In fact, I learned to my great joy that Starcraft II is finally slated to come out on July 27th, so Thanks FRP Net!”)
– Bruce Cordell

“FRPNET uzun zamandır (kaç yıl oldu hatırlamıyorum) fantastik kitap, film, oyun haberlerini takip ettiğim Türkçe içerikli önemli birkaç siteden biridir ve her daim sık kullanılanlar araç çubuğumda durur.
Siteyi neredeyse her gün en az bir kere ziyaret eder, gelişmeler hakkında bilgi alırım. Uzun sayılamayacak bir süredir edebiyatıyla, FRP, RPG’siyle, oyunu, çizgi romanıyla yavaş yavaş ayaklanan Türkiye’deki fantastik kültüre verdiği destek için FRPNET’e teşekkür ediyorum.”
Erbuğ Kaya

“Hani yabancı dizilerde ve filmlerde görürüz ya, gençler gidip saatlerce sadece çizgiroman satan bir mağazada zaman geçirirler, hani orası onların olmak istediği ama sadece okuyabildikleri yerlerdir ya. İşte Frpnet benim için öyle. Siteye girip dolaştığımda ilgi alanlarımın kabardığını ve onları beslediğimi hissediyorum. Ve ben bu oyunun içinde olmak istiyorum.”
Erol Çelik

“Logosu itibariyle evden birisi gibi olmuş, yeni logosu itibariyle de karizmasına karizma katmış büyük, öncü, verimli, deneyimli, kaliteli, eşsiz, chaotic good site. Potion olsa Elixir of Major Agility olur, Item olsa Ring of Joy olur, Staff olsa kafadan Magius olur, Weapon olsa Claws of Mighty Blow olur, Cloak olsa Cape of Goygoy olur… Yolculuğa çıkarsanız da on numara companion olur.
Bana gelince de o olur, iu olur, bu olur ama FRPNET gibisi ‘olmaz.’ ”
– Ertaç Altınöz

“FRPNET, 2002 yılındaki FRP kafe şokundan sonra FRP’cilerin uğrayabileceği tek adres benim için. Değişen çağ ile birlikte çevirisi yapılan yüzlerce kitap hakkında oturup konuşulabilecek, üzerinde tartışılabilecek bir yer FRPNET. Ayrıca; neredeyse her ay bir etkinliğin olduğu İstanbul’da, ‘Nerede ne var? Hangi kitap çevrilmiş?’ gibi soruların cevaplarını da bünyesinde barından nezih bir ortam…”
– Ertuğrul Süngü

“Türkiye’deki FRP oyuncularının aynı raid’de toplanabilmesi için bir oluşum gerekiyordu; FRPnet bunu sağladı. Hem de karşılıksız bir şekilde… Umarım uzun yıllar böyle gider ve oyunlar hiç bitmez.”
– Fırat Akyıldız

“Ne okusam bu ara ya da ne işler dönüyor acaba bu sıra fantezi ortamlarında dediğim anda duyduğum Keri’nin sesidir Frpnet. Diyarların birleştiği, gerçeğin ve hayalin buluştuğu noktadır.”
Göktuğ Canbaba

“Açıkça görülüyor ki FRPNET, Türkiye’de fantastik oyun, fantazi ve bilimkurgu haberleri konusunda en önemli site. Ayrıca Türkiye’deki fantastik oyun organizasyonlarının da merkezinde.” (“Clearly FRPNET is the premier Turkish website for gaming, fantasy, and scifi news, it also stands out as a central organizing factor for gaming in Turkey.”)
– Jeff Easley

“Zengin ve Türkçe içeriği ile sadece FRP severlerin değil, Fantastik Edebiyattan hoşlanan herkesin ilk başvuru kaynağı olan çok dolu bir site FRPNet. Tebrikler, Kayra!”
Kerem Beyit

“Masallarla mı büyüdünüz? Ejderhalar neden gerçek olmasın mı diyorsunuz? Hayat zaten fazlasıyla soğuk, duygusuz ve sertken heyecanlı, ihtiraslı, eğlenceli hayaller peşinde misiniz? Buyrun FRPNET’e. Tüm savaşçılar, şövalyeler, prensesler, periler burada !!!”
Korkut Aldemir

“Bazıları Türkiye’de hayallerin gerçekleşmesinin imkansız olduğunu düşünürler. Bazı kişiler ise düşünmek yerine gerçekleştirirler.
FRPNet ise tam anlamıyla böyle bir özverinin ürünüdür. Yıllar boyunca Türkiye’de bir alt kültürü ve sevenlerini bir araya getiren bir çabanın sonucudur.”
– Mahmud Asrar

“Web sitelerinden çok anlamam ama sizinki güzel görünüyor! :)” (“I don’t know much about websites, but your’s looks good to me! :)”)
Margaret Weis

“Harika görünen bir site! Görünüyor ki, bütün geeklere hitap ediyor!” (“A great looking site! It appears to have all the geek bases covered!”)
Monte Cook

“Yaratıcılığın ve üretkenliğin, bize sunulan/dayatılan gerçekliğe alternatif düşünebilmenin önemini ancak yaşım ilerlerken öğrenebildim. Fantazyayı sevmemin sebebi bu, sanırım.
Hayali karakterlerin ya da hayali gerçekliklerin var olabilmesinin ötesinde, bu karakterleri ve gerçeklikleri kullanarak bizim dünyamız hakkında alternatifler düşünebilmek… Frpnet fantazyanın üreten ve aracılık yapan tarafında. Daha da fazla üreteceğimiz, daha da fazla yaratacağımız bir dünya hayal ediyorum. Klavyenize kuvvet, Frpnet. Bir gün çevirilerimi Türkçe’ye değil, Türkçe’den başka dillere yapacağım, inanıyorum!”
Niran Elçi

“Bundan birkaç yıl önce internet üzerinde oldukça hareketli bir yazın faaliyeti başlamıştı; Fantastik kurgu ve bilimkurgu üzerine siteler kuruluyor, öyküler yazılıyor, forumlarında insanlar tanışıyor ve tartışıyordu. Yayınevleri birçok fantastik kurgu eserini bize sunuyor, Türk fantastik kurgusunun ilk örnekleri yayınlanıyordu.
Bu sürecin doruk noktası Yüzüklerin Efendisi filminin vizyona girmesiydi. Doruk noktası sonrası iniş başladı. Edebiyatın genelinde olduğu gibi, fk ve bk’da durağanlaşma yaşandı. Forumlar hareketsizleşti, siteler sustu.
Bu kötü süreç de elbette bitecek; zira bu sakinliğin altında tohumları atılan çok iyi şey var.
İşte FRPNET tam da bu dönemde en zor görevi üstlenen sitelerin başında geliyor. Kayra Küpçü’nün dengeli, pes etmeyen, birleştirici karakteri belki de böylesi bir görev için en önemli unsur. FRPNET tıpkı yöneticisi gibi insanda bu tür duyguları uyandırıyor.
Bir gün şu anda sakin yüzeyin altındaki hareket bir gayzer gibi patlayacak ve bunun için eski topraklarda onu karşılayacak bir kale dimdik ayakta olacak.
Evet FRPNET budur; gizemli toprakların kenarında koruyucu bir sığınak.”
Orkun Uçar

“Fantazi tarzının Avrupa ve Asya’daki gelişim sürecini izlemek benim için çok heyecan verici. Dünyanın her yerinden arkadaşlar ediniyorum ve yıllar önce burada, Amerika’da gördüğüm paylaşma sevgisinin coşkusuna tanık oluyorum. FRPNET bu yönde atılmış bir diğer doğru (“eğlenceli”) adım! Sizi selamlıyorum!” (“It’s so exciting to me to watch the progression of the fantasy genre through Europe and Asia. I’m making friends all over the world and seeing the same enthusiasm for a shared love that I witnessed here in the States many years ago.  FRPNET is yet another fabulous step in the right (“”fun””) direction!  I salute you!”)
– R.A. Salvatore

“İnsan imkansızı hayal edemez. Doğaçlama oyunların içinde bin bir çeşit kılığa bürünmek Big Bang’i terennüm etmedir.
İnsan doğasının ufuk genişletici bir egzersizidir. FRPNET bize hayalgücünün sınırlarını sündüren bilgilendirmeler ve oyunlar sunan özgün bir sitedir.”
Sadık Yemni

“FRPNet kesinlikle güzel. Google translation’ı çözmeye çalışırken oldukça eğlendim. : )
Her şeye rağmen, bilgilendirici makalelerin güzel bir koleksiyonu olmuş ve kültür sınırlarının kesiştiğini görmek güzel! Harika bir iş, devam edin.” (“FRPNet is definitely cool. I enjoy trying to figure out the Google translations. Regardless, it’s a nice collection of informed articles, and it’s nice to see cultures crossing borders! Keep up the great work.”)
Todd Lockwood

“Aklı ermeyenlerin boş iş olarak gördüğü fantazi alemine ait tüm işleri derleyip toplayan ilk ve en başarılı örneklerden biri Frpnet. Zamanla kalite düşer, nefes kesilir, insanlar üstlendikleri misyona yabancılaşırlar… Bazen… Sıklıkla… Gerçekten inanmamışsa yaptığı işe…!
Frpnet üyeleri güçlenerek sürdürdüler çalışmalarını ve gerçekten de kaliteyi arttırdılar fantazi alanında.
Zor bir iş ancak bu kadar güzel başarılırdı. Başarıldı! Böyle devam…!”
Ümit Kireççi

” ‘Diğer bütün ışıklar söndüğünde,’ FRPNet, Kayra’nın samimi çabalarıyla Fantastik kültürünü yaşatmaya çalışan az sayıda iyi işten biriydi. Umarım daha uzun zaman da bizimle olur.”
– Yiğit Değer Bengi

“FRPNET fantastik diyarlardaki en son gelişmeleri toplu bir şekilde takip edebildiğim bir gazete niteliğinde. Kayra’nın tüm dünyadan özenle eleyerek seçtiği haberler ve sitenin kolay kullanımı sayesinde, istediğim bilgiye rahatça ulaşabiliyorum. Zamanla yarıştığım mesleğimde, FRPNET’in zaman kaybını engelleyerek bana kazandırdıklarının değerine paha biçilemez.”
Yiğit Köroğlu

Yazılar, yazar isimlerine göre alfabetik olarak listelenmiştir.
Katkıda bulunan herkese çok teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.