Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri

Çizgi Roman Haberleri

Neil Gaiman’ın Cthulhu Mitosu ile Sherlock Holmes’u Bir Araya Getirdiği Hikayesi A Study In Emerald Çizgi Roman Oluyor

Alt kültürün özellikle de son yıllarda en popüler ögelerinden biri olan Cthulhu Mitosu ile dedektiflerin en ünlüsü Sherlock Holmes‘un, Neil Gaiman‘ın usta kaleminde bir araya gelmesine karşın nedense bir kenarda unutulmuş kısa hikaye A Study in Emerald çizgi roman oluyor!

Devamını Oku »

M. Kutlukhan Perker’in Insomnia Cafe Çizgi Romanı Çıktı

Ülkemizin önemli yazar ve çizerlerinden M. Kutlukhan Perker‘in Insomnia Cafe isimli çizgi romanı Karakarga Yayınları etiketiyle Türkçe olarak raflarda yerini aldı.

Devamını Oku »

Çizgi Roman Yazarı Len Wein Aramızdan Ayrıldı

Çizgi roman dünyası, bir ustasını daha kaybetti. Swamp Thing ve Wolverine‘in yaratıcılarından Len Wein, 69 yaşında hayatını kaybetti.

Devamını Oku »

Infinity Crusade Raflarda

Jim Starlin’in yazdığı ve Ron Lim, Tom Raney ile Angel Medina’nın çizerliğini yaptığı Infinity Crusade, Gerekli Şeyler etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Devamını Oku »

Joker’in İsmini Sonunda Öğreniyoruz

Batman çizgi romanının delisi, Batman’in öngöremediği güler yüzlü düşmanı, çizgi roman dünyasının kahkahalarıyla dehşet saçan kahramanı Joker‘in gerçek ismini DC Comics açıklayacak.

Devamını Oku »

Netflix, Çizgi Roman Firması Millarworld’ü Satın Aldı

Wanted, Marvel Knights, Spider-Man, Ultimate Fantastic Four, Kick-Ass ve Civil War gibi tanınmış kitaplarının İskoç çizgi roman yazarı Mark Millar tarafından kurulan Millarworld, Netflix’e satıldı. 

Devamını Oku »

The Nightmare Before Christmas Manga Olarak Devam Edecek

1993 yılında sinemalarda gösterilen ve ilk bakışta çocuklara yönelik gibi görünse de aslında yetişkinlere hitap eden The Nightmare Before Christmas‘ın devamı geliyor; ancak bu sefer manga olarak.

Devamını Oku »

Marvel’ı Sarsacak Yeni Seri: Marvel Legacy!

Bir yıl daha geçmiyordu ki Marvel sakinleşip karakterlerine mutlu mesut bir hayat çizsin. Marvel yine üstüne düşen görevi yerine getirdi ve tüm evreni sarsacak yeni bir olaylar dizisini duyurdu, Marvel Legacy!

Devamını Oku »

Atlas Okyanusu’nu Geçen İlk Kadın Pilotun Çizgileri Türk Çizere Emanet

Atlas Okyanusu’nu uçakla geçen ilk kadın pilot Amelia Earhart’ın kayboluşundan sonra yaşadıkları, Elsewhere isimli çizgi romana konu oluyor. Üstelik çizgiler de tanıdık bir çizere emanet.

Devamını Oku »

Eisner Ödülleri 2017 Kazananları Belli Oldu

Çizgi roman dünyasının dev ismi Will Eisner anısına verilen Eisner Awards, bu sene de sahiplerini buldu. Dünya çizgi romanının en önemli ödüllerinden olan Eisner Ödülleri, dün Comic-Con’da düzenlenen ödül töreni ile verildi.

Devamını Oku »