Son Haberler
Anasayfa » Ejderha Mızrağı » Taman Busuk

Taman Busuk

dragonlancelogo

Taman Busuk, Ansalon’un tüm ‘kötü’ ırklarının yetiştikleri yerdir. Bu bölgenin en önemli karanlık’ şehirleri şunlardır: Sanction ve Neraka. Taman Busuk, kuzeyde Estwilde ve Kern ile, güneydeyse Zhakar ile sınırlanır. Taman Busuk bölgesi çoğunlukla dağlarla kaplıdır ve tek istisna güneydeki kıraç topraklardır.

Sanction
Sanction normalde bir insan şehridir, fakat orada bulunan yerli insanlar Mavi Ejderhaordusu tarafından zorla kovulmuşlardır. Şehir ayrıca volkanik dağlarla çevrilmiş (bu dağlara hala lav kusan üç volkandan oluşan Kıyamet Lordu da dahildir) bir liman şehridir. Takhisis Tapınağı da bu dağların eteklerindedir.

Neraka
Neraka, Karanlık Kraliçe’nin Karanlıklar Tapınağı’nın yuvasıdır. Şehir Takhisis’in uşaklarının yaşadıkları yerden başka birşey değildir. Mızrak Savaşı sırasında Neraka etrafında toplanan ejderhaorduları için inşa edilmiş kışlalar da bu bölgede bulunmaktadır.

Tanrılarevi (Godshome)
Bu bölgenin oluşumu açıkça kutsal bir kaynağa dayanmaktadır: bölge dağın zirvesinde duran kase şekilli bir çöküntüdür ve içinde gizemli, parlak, kara bir taş vardır. İsminden de anlaşılacağı üzere, burası Krynn üzerindeki tanrıların evidir.

 
Yazan: Arda Çakır
İlginizi Çekebilir  Ejderha Mızrağı Hikayeleri - Hikâyeci