Ejderha Mızrağı

Ergoth

dragonlancelogo

Bir zamanlar Ansalon’un en büyük ve güçlü ülkesi olan Ergoth, toprakların büyük çoğunluğunu Solamniya’nın kurulmasını sağlayan Gül İsyanı sonrasında kaybetmiştir. Afet Ergoth’u ana kıtadan ayırmış ve Güney ve Kuzey olmak üzere iki parçaya bölmüştür.

Kuzey Ergoth
Kuzey Ergoth, ortadan geçen ve kuzey ve güney uçlarına kadar devam eden bir dağ sırası tarafından ikiye bölünmektedir. Dağların batısındaki bozkırlar minik Ergoth İmparatorluğu tarafından yönetilmektedir. Doğu tarafıysa Hylo kenderleri tarafından yaşam alanı olarak kullanılmaktadır.

Güney Ergoth
‘C’ şekilli Güney Ergoth adası, kuzeydeki kardeşine göre daha yoğun bir popülasyona sahiptir. Mızrak Savaşı sırasında Silvanesti ve Qualinesti’den gelen mülteciler, adanın güney ucunu, bu bölgede yaşayan Kagonesti elflerini kovarak istila etmişlerdir. Eski Ergoth İmparatorluğu’nun başkenti olan Daltigoth’u ogreler kontrol etmektedirler. Huma Dragonbane’in mezarının bulunduğu Sissığınağı Vadisi ve Ejderha Dağı ise Güney Ergoth’un dağlık bölgelerinde mevkilenmişlerdir.

 
Yazan: Arda Çakır

İlginizi Çekebilir  Yeni Ejderha Mızrağı Romanları Resmiyet Kazandı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu