Ejderha Mızrağı

İnsanlar

dragonlancelogo

İnsanlar, Krynn’in en fazla bireyi bulunan ırkıdır. Tanrıların kendileri tarafından yaratılan bir başka ırk olan insanlar, başlangıçtan beri vardır. Tarafsızlık Tanrıları’nın bir hediyesi olan insanlar diğer ırklara göre daha kısa yaşarlar, fakat bu kısıtlanmış yaşam süreleri nedeniyle günlerini hırs ve tutkuyla geçirirler. İnsanlar genellikle 90 sene yaşarlar.

ejderha-mizragi-insan-resimBir gezgin her nereye giderse gitsin insanlarla karşılaşacaktır. Tabii ki bazı istisnalar da olacaktır—mesela Silvanesti’de insan yoktur—fakat geri kalan birçok yerde insanlar yaşamaktadır. İnsanlar “uygarlık” halinde ya da barbar; zeki ya da aptal; siyah ya da beyaz olabilirler.

Normal bir insan genellikle bir çiftçidir, topraklar klasik İngiltere’deki gibi kullanılmaktadır. Kesinlikle serf değildirler; daha çok ‘özgür’ çiftçiler gibidirler fakat genel halk normalde seçkin kişilerden oluşmaz. Eğer biri şehirlere giderse, orada genel çiftçiler yerine tüccarlar ve zaatkarlarla, sanatçı ve artislerle karşılaşacaktır.

Solamniya Şövalyeleri
Sadece insanlar Solamniya Şövalyesi olabilir. Vinas Solamnus tarafından kurulan şövalyelik sadece insanları kabul eder, ve bu güne kadar da sadece soyluları. Tüm tarih boyunca, sadece birkaç istisna olmuştur bu konuda; en fark edilebilir olanı onursal şövalyelikle ödüllendirilmiş Mızrak Savaşı kahramanı Tanis Yarımelf’dir. Bu seçkin insan grubun en belirginleri arasında Huma Dragonbane, Vinas Solamnus, Lord Soth ve Sturm Brightblade vardır.

Barbarlar
Genellikle, barbar insanlar bilinen Amerikan Yerlilerine benzetilebilir. Genellikle küçük köylerde, taşınabilir evlerde yaşarlar ve kumaş yerine derileri giymeyi tercih ederler. Barbarlar Abanasinya bozkırlarında yaşadıkları gibi, buz barbarlarıysa Buzduvar buzullarının hemen kuzeyinde yaşarlar. Tanınan barbarlar Avare, Altınay ve Nehiryeli’dir.

 
Yazan: Arda Çakır

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.