Vampire

Victorian Age London by Night Tanıtımı

vampire

Mithras’ın asırlardır elinde tuttuğu Londra’da maske takmak bir hayli zordur; Anarch Revolt’dan neredeyse hiç etkilenmemiş, bir çok prensin boyun eğdiği Camarilla’ya karşı güçlü bir şekilde ayakta durabilen bir şehirdir Londra. Victorian Ages London by Night sistemi ise adından da anlaşıldığı üzerere İngiltere’nin Kraliçe Victoria döneminde geçiyor, sanayileşmenin ve buharlı makinelerin üretildiği, insanların avcılık ve toplayıcılıktan tarıma geçişinden sonra en ciddi şekilde nüfus patlaması yaşadığı, ‘Sanayileşme’ gibi bir kavramın ortaya çıktığı, teknolojinin gücünün çok sert şekilde hissedilmeye başlanıldığı yıllar. Herhalde o dönemde yaşıyor olsaydık şehirli sıradan bir adam bize ‘Bu yıllar zor yıllar beyim’ derdi.

world-of-darkness-vampire-camarillaAncak London by Night’dan bahsederken Mithras’dan bahsetmemek hakaret olur. Mithras Günümüzün İran, eskinin Pers topraklarında doğmuştur, derler ki ‘Ne Asya ne de Avrupa’da , Mithras’tan yakışıklısı yoktur.’ (Adamın Apperance’si 7. seviye olunca…). Ne yazıkki Mithras hakkında White Wolf kaynaklarında çatışmalar mevcuttur, resmi olmayan White Wolf Wiki sitesine göre Mithras’ın yaratıcısı Veddartha adında Ventrue Antediluvian’ın çocuğu olan bir vampirdir ve Mithras ‘diableri’ yaparak 4. jenerasyon olmuştur. Ancak resmi White Wolf kitabı olan Victorian Age London by Night kitabına göre ise Mithras Ventrue Antediluvian’ın çocuğudur hatta eskiden bazı insanlar Mithras’a tanrı diye taparlarmış, bu yüzden Mithras’dan sık sık, ‘ben bir tanrıyım’ tarzında cümleler duyabilirsiniz. Şahsen bana şu cümleyi kurmuştu. ‘Ama ben bağışlayıcı bir tanrıyım ve seni bağışlıyorum’. Mithras konusunda oyunculara ufak tavsiyem ise uzak durulması gereken bir karakterdir, Humanity’si gerçekten çok düşük ve tamamen yürüyen ego. Mithras’ın ölümü ise 1996 yılında Montgomery Coven adında 11. jenerasyon bir çocuk tarafından olmuştur. İşin iç yüzü ise Mithras bir sepet dolusu Werewolf ile dövüşüp alayını yendikten sonra yaraları yüzünden çok güçsüz şekilde yere düşer Montgomery Coven ise yolda yürürken yerde zayıf şekilde yatan Mithras’ı görür ve dünyanın en şanslı vampiri ümvanını kaparak Mithras’ı diableri eder. Yürüyen ego çoğu vampirin başına bu tarz şeyler gelerek ölmüşlerdir. Sen gel bir sürü Werewolf öldür senden 7 jenerasyon düşük bir çocuk seni diableri yapsın… Yazık.

Londra’ya geri dönersek ise;
Trafiğin insanları bıktırmaya başladığı Londra’da dünyanın ilk yer altı ulaşım sistemi olan ‘London Underground’ 1863 yılında kurulur, gündüzleri insanların kullandığı bu metro, geceleri Nosferatu vampirlerinin evidir.Londra sokakları ise geceleri yürümek için pek de tekin yerler değildir, güçlü olmayan insan ve vampirler için tehlikelidir hatta bayanlar demir döküm at arabalarında seyehat ederler. Londra’da avcıların da olduğunu göz önünde bulundurursak geceler artık sadece insanlar için değil vampirler için de tehlikelidir.

Gelelim Londra’nın prensliğine;

Londra’da evil diyebileceğimiz vampir olduğu kadar daha insancıl vampirleri de bulabiliriz, elimden geldiğince size tanıtacağım.

doncerro

Don Cerro- Camarilla’nın ileri gelenlerinden ve bilginlerinden

Clan: Brujah
Sire: Hellissente
Nature: Director
Demeanor: Bon Vivant
Generation: 8th
Emberace: 1428
Humanity: 5
Apparent Age: early 40s

General Sir Arthur Halesworth, Londra Şerifi
Clan: Gangrel
Sire: Haedde
Nature: Thrill-Seker
Demeanor: Conformist
Generation: 8th
Emberace: 1843
Apparent Age: 40’s
Humanity: 6

eric

Eric Baring- Prenslik Avukatı
Clan: Toreador
Sire: Raphael de Corazon
Nature: Autocrat
Demeanor: Gallant
Generation: 6th
Emberace: 1880
Apparent Age: 20’s
Humanity: 7

Origin 09.08.2014 193748.bmp

Mithras- Londra Prensi
Clan: Ventrue
Sire: Ventrue Antediluvian
Nature: Autocrat
Demeanor: Architect
Generation: 4th
Emberace: 1258 BC
Apparent Age: 20’s
Humanity: 2
Not: Bu kadar yaşlı vampirlere insan kanı artık çok sıkıcı geldiği için diğer vampirlerin kanını içerler.

 

Londra’nın sokak sokak daha detaylı anlatımının yanında daha fazla karakteri de Victorian Age London by Night kitabında bulabilirsiniz.  Victorian Age’i gözlerinizin önünde görmek için ise : Sherlock Holmes filmerini öneririm.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.