İncelemeler

Hearthstone’da Defenders of Dalaran, League of E.V.I.L.’a Karşı – Rise of Shadows İncelemesi

Blizzard‘ın Hearthstone oyununda hem yeni bir hikayenin hem de Ejderha yılının başlangıcı olan Rise of Shadows paketi ile bu kez kötülerin tarafına yanaştık.

Çıktığı ilk dönemlerde başından ayrılmamak için türlü bahaneler ürettiğim, “O Hunter, golden olacak” diye hırs yaptığım, “Bizimkiler” dizisinin jenerik müziğine benzeyen “rakip arama” melodisini sayısız kere dinlediğim Hearthstone‘u rafa kaldıralı uzun zaman olmuştu. Bunda kartların attack/health/mana rakamlarıyla oynanması, oyuna ara verilen dönemde çıkan yeni kartlar, favori sınıf ve decklerdeki değişkenliğin takip edebileceğimden hızlı olması gibi etkenler büyük rol oynadı. Hele son dönemde o kadar çok kart yiyordum ki kafama korkumdan Hearthstone‘u açamaz olmuştum.

Bizi inceden inceden yanlarına çekmeye çalışan kötülerin savaş meydanına çıktığı Rise of Shadows paketiyle oyuna olan kırgınlığımı bir kenara atıp yeni bir başlangıç yapmak istedim. Çünkü Blizzard‘ın destelerimizi darma duman etmeyi sevmesini bir kenara bırakırsak Heartstone uzun süre oynayıp, sıralamada üst seviyeleri zorlamak için istekli olacağım bir oyun. Peki Rise of Shadows paketinin içeriğinde neler var, Heartstone oynamayı özleyen şu günlük yaşam yorgununa ilaç gibi geldi mi gelmedi mi okuyun, siz karar verin. Şimdi Hearthstone‘da kötülerin locasına göz gezdirme zamanı…

İlgili Makaleler

Baş Kötü Rafaam’ın liderliğinde kurulan League of E.V.I.L ve onların planlarını bozup şehirlerini korumaya yeminli Defenders of Dalaran‘ın arasındaki mücadeleye dahil olduğumuz Rise of Shadows genişleme paketinde ilk yaptığım şey elbette gelen kart paketlerini açmak oldu. 22 dakikada bitirebildiğim bu heyecanlı bölümde kendimi çıkan kartlara kaptırırken, istediğim destelerdeki Legendary minion kartların gelmemesine (Ah Kalecgos) üzüldüm haliyle.

135 Yeni Kartla Yaratıcı Kombolar

Battlecry ve Deathrattle özelliklerini okuya okuya bitiremediğim genişleme paketinde yer alan 135 kart arasında Madame Lazul ve Archmage Vargoth başta olmak üzere Acornbearer, Convincing Infiltrator, Hagatha’s Scheme, Hecklebot, Mysterius Blade, Plot Twist, Shimmerfly, Sunreaver Warmage, Vendetta, Walking Fountain gibi öne çıkan kartlar bulunuyor. Eski kartların birçoğunu ıskartaya çıkaran Rise of Shadows, mevcut kartlarla uyumlu eşleşmeler yaparak taktiksel yaratıcılığımızı kamçılıyor. Kart ve deste seçeneklerinin artmasıyla oyun zevki de katlanan yeni dönemde, bilmediğimiz destelere denk gelip iki turda arenanın tozuna toprağına bulanmak da var.

Genişleme Paketinin En İyi Desteleri

Rise of Shadows’ta; Heal Druid, Token Druid, Treant Druid, Deathrattle Mech Hunter, Dragon Mage, Tempo Mage, Dragon Paladin, Secret Paladin, Resurrect Priest, Silence Priest, Thief Rogue, Murloc Shaman, Zoolock ve Bomb Warrior en iyi desteler olarak öne çıkıyor. Denemeye can attığım desteler Dragon Mage ve Token Druid olsa da yine kendimi Freeze Mage‘in kartlarını yaparken buldum. Işıl ışıl dustlarımı bastığım Jaina, geleni geçeni dondururken aklım hala Dragon Mage‘te. Neyse yakın zamanda sıra ona da gelecek.

League of E.V.I.L.’a Katılma Zamanı

Oyunda en çok eğlendiğim kısım Tavern Brawl oldu. The League of E.V.I.L ekibi üyelerini oynadığımız Brawl’da kötülerin tarafına geçiş yapıyoruz. Mr. Chu, Candlebeard, Myra Rotspring, George the Fallen, Manhunter Ivan, Voodomaster Vex, Russell the Bard, Sephira Dusktalon ve Raeth Ghostsong karakterlerinden dilediğimizi seçiyoruz. Her biri kendine has özel güçlere sahip olan karakterle çıktığımız savaş meydanında 4 farklı pasif E.V.I.L etkiden birini tercih ediyoruz: Work for Hagatha, Work for Dr. Boom, Work for Togwaggle ve Work for Madame Lazul. Oldukça zihin açıcı geçen “Henchmania” maçlarının ardından bir de bonus elde ediyoruz.

Solo Macera Bu Ay Geliyor

Rise of Shadows’un solo macerası ise henüz başlamadı. İlki ücretsiz toplam 5 epik bölümden oluşan solo, Tavern Brawl kadar heyecanlı olsa keşke.

Rise of Shadows, Hearthstone Heyecanımı Geri Getirdi, Umarım Kısa Sürmez

Hearthstone‘un 2019 yılındaki ilk genişleme paketi olan Rising of Shadows‘u, hikayeyi bir de kötülerin gözünden görmemiz açısından başarılı bulduğumu ifade etmeliyim. Yeni kartlarla hareketlenen Hearthstone meydanında Dalaran Savunucuları ile Kötüler Ligi çetesinin üyelerini çarpıştırmak hatta League of E.V.I.L karakterleri ile oynamak, oyuna yeni bir başlangıç yapmanın en güzel yolu. Paketin ve yeni kartların hoşuma giden bir diğer tarafı da Hearthstone‘un bir sonraki pakette nasıl bir hikaye ve hangi karakterlerle karşımıza çıkacağına dair heyecanlanmamı sağlaması oldu. Gölgelerin yükseldiği dönemin adrenalinini bir sonraki pakete kadar hissettirmesini umduğum Rise of Shadows‘la ilgili detaylı bilgilere haberimizden ve Blizzard‘ın sitesinden ulaşabilirsiniz.

İyi eğlenceler.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.