AYBABTUOyun Haberleri

Baldur’s Gate 2 Enhanced Edition Türkçe Olsun Diyenleri Arıyoruz!

Baldur’s Gate 2 Enhanced Edition Türkçe çeviri projesi yeniden hayata dönüyor! Siz de bunun bir parçası olmak ister misiniz?

Oyunseverlerin uzun süredir beklediği bu gelişme ile Türkçe dil desteği, bu efsanevi rol yapma oyununun tadını çıkarmak isteyenler için bir adım daha yaklaşıyor. İşte projenin detayları:

Baldur’s Gate Serisinin Türkçe Çevirisi

Beamdog tarafından geliştirilen Baldur’s Gate serisi, Türk oyuncuları için büyük bir öneme sahip. İlk oyunun Türkçe çevirisi, Frpnet ekibi ve gönüllü çevirmenlerin işbirliği ile başarıyla tamamlanmıştı. Ancak Baldur’s Gate 2 Enhanced Edition için başlatılan Türkçe çeviri projesi yıllar önce iptal edilmişti. Şimdi, bu projenin yeniden canlandırılma vakti geldi.

Baldur's Gate 2 Enhanced Edition Türkçe
Baldur’s Gate 2 Enhanced Edition

Türkçe Destek İsteyen Oyunculara Müjde

Baldur’s Gate 2 Enhanced Edition, İtalyanca, Korece, Lehçe gibi dillerde gönüllü çevirmenlerin katkılarıyla yayınlandı, ancak maalesef Türkçe desteği eksikti. Baldur’s Gate 3’ün başarılı Türkçe çevirisi ve orijinal oyunun da Türkçe oynanabilir olması göz önüne alındığında, Baldur’s Gate 2’nin de Türkçe dil seçeneği sunması heyecan verici bir gelişme olacak. Beamdog ile görüşmeler yapıldı ve süreç resmen başladı. Şimdi tek ihtiyaç bu işe el atacak heyecanlı bir ekip!

Gönüllülere İhtiyaç Var

Projeyi hayata geçirmek için gönüllü çevirmenlere ihtiyaç var. Eğer İngilizce ve Türkçe dillerine hakimseniz, fantastik kurgu terimlerine aşinasınız, RPG türündeki oyunları seviyorsanız (özellikle Baldur’s Gate serisi), ve bu harika oyunun Türkçe dil desteğini sağlamak için zaman ayırabileceğinize inanıyorsanız, bu projenin bir parçası olabilirsiniz.

Başvurularınızı baldurgecidi2@gmail.com adresine göndererek bu efsanevi oyunun dilimize kazandırılmasına katkı sağlayabilirsiniz. Baldur’s Gate 2 Enhanced Edition’ın Türkçe dil seçeneği, tüm Türk oyunseverler için büyük bir müjde olacak. Gönüllüler, bu unutulmaz deneyimi Türkçe olarak yaşamaya yardımcı olacaklar.

Serinin en efsanevi oyunu dilimize kazandırıp hepimizin bu tecrübeyi yaşamasının zamanı geldi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu haber bana Baldur’s Gate 3 oynayışımı en az 1 yıl erteletti, hadi inşallah bakalım büyük umutla bekliyorum, çünkü yıllar önce Baldur’s Gate 1 Türkçe oynayıp hayran kaldım,özellikle Durlag’s Tower unutamam mükemmeldi.
    Lütfen olumsuzluk veya iptal söz konusu olursa onu da belirtin bilelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.