Oyun Haberleri

Steam Sonbahar İndirimleri 2022 Başladı

Steam Sonbahar İndirimleri 2022 başladı ve 29 Kasım‘a kadar devam edecek. Steam Ödülleri için adaylarımızı da seçtiğimiz bu etkinlikte birçok oyun indirime girdi.

Sonbahar İndirimleri tabii ki oyunlardaki indirimleriyle öne çıkıyor. Ama aynı zamanda Steam Ödülleri için aday oyunları da bu etkinlikte seçiyoruz. 2022 yılında çıkmış oyunları ilgili kategorilerde aday göstererek Steam’in ödüllerine kimlerin aday olacağını belirleyeceğiz. Bu etkinlikte en çok aday gösterilen oyunlardan oluşturulan listeler de Kış İndirimleri sırasında karşımıza gelecek. Böylece Steam Ödülleri’nin hangi oyunlara gideceğini oylarımızla belirleyeceğiz.

Kış İndirimleri ne zaman başlayacak derseniz o da 22 Aralık – 5 Ocak tarihleri arasında olacak. Yani Steam Sonbahar İndirimleri 2022 esnasında indirime girmeyen bir oyun olursa muhtemelen Kış İndirimleri sırasında indirime girecektir. Zira Yaz İndirimleri’nden sonraki en büyük indirim dönemi bu olacak. Üstelik Steam bu yıl itibariyle Çin Yeni Yılı kutlamalarını da kaldırdı. Dolayısıyla Kış İndirimleri geçen yıllardan daha çok ilgi görecektir.

Peki bu indirim döneminde hangi oyunları tavsiye ediyoruz? Çoğunlukla RPG’lerden oluşan öneri listelerimizi şu yazıda toplamıştım, ona göz atabilirsiniz. Gerçi, güncelliğini yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Mesela West of Loathing, yeni oyunu Shadows of Loathing çıkınca zamlanarak 40 TL’den 100 TL’ye fırladı. Ama yine de listedeki tüm oyunları hâlâ öneriyoruz.

Hangi Oyunları Aday Gösterebiliriz?

Steam Ödülleri’ne aday gösterme dönemi gelince ben genelde o yıl çıkan oyunların tamamını hatırlamakta zorlanırım. Bu yüzden bu yıl tüm ses getiren oyunları derli toplu listeledim. Dilerseniz buraya tıklayarak bu yıl çıkan tüm oyunları içeren yazılarımıza göz atabilirsiniz.

The Game Awards adaylarından kopya çekmek isterseniz bu haberimizde de onları listelemiştik.

Haziran ayına kadar çıkan oyunlardan en sevdiklerimizi içeren listemiz de burada.

Hazirandan beri incelediğimiz oyunların listesi de şu şekilde:

Bunlar dışında henüz inceleyemesek de Pentiment çok ses getirdi. Mount & Blade II: Bannerlord erken erişimden çıktı. Scorn da kısacık bir oyun olduğu için aklınızdan çıkmış olabilir. Son olarak Return to Monkey Island‘ı anımsatayım.

Hangi Kategorilerden Aday Gösterebiliriz?

Steam Ödülleri bu yıl şu kategorilerde verilecek:

 • Yılın Oyunu
 • Yılın VR Oyunu
 • Aşk ile Devam Ettirilen
 • Arkadaşlarla Daha Zevkli
 • Üstün Görsel Stil
 • En Yenilikçi Oynanış
 • Kötü Olduğunuz En İyi Oyun
 • En İyi Oyun Müziği
 • Zengin Hikayeye Sahip Üstün Oyun
 • Arkanıza Yaslanın ve Rahatlayın
 • Yoldayken Oynanacak En İyi Oyun

Yok mu Şöyle Sonbahar Temalı Birkaç Oyun Önerisi?

Hemen!

Life is Strange‘in ilk oyununun tamamı sonbaharda geçiyor. İkinci oyununda ise dört mevsimi de görme şansı buluyoruz. Ben ikinci oyunu da çok sevdiğimden her fırsatta önermeye çalışıyorum.

Night in the Woods yine sonbahar temalı macera oyunlarından. Üstelik ana karakterimiz de bir kedi! Hem de ergen bir kedi.

Bully hâlâ oynamadıysanız kesinlikle kaçırmamanız gereken bir oyun. Okullar sonbaharda açıldığı için ister istemez sonbahar oyunu oluyor.

Sanırım bu üç oyun yeterli olmalı. Nitekim sonbaharın bitmesine şurada 1 hafta kaldı. Steam de bu sonbahar indirimi olayında hep geç kalıyor yahu…

Sizin 2022 oyunları arasında en beğendiğiniz hangisi oldu? Seçmek zor oluyor, öyle değil mi?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Sony, Bu Sene E3 Fuarı'na Katılmayacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.