Makaleler

Steam Fiyatlara Zam Yapmadan Kaçırılmaması Gereken Oyunlar

Steam, Türk Lirası için önerilen kuru güncelleyerek arttırdı. Ancak henüz eski oyunların fiyatları zamlanmadı. Peki şimdi hangi oyunları güncel fiyatlarıyla tekrar değerlendirmeli? İşte öneri listemiz.

Oyun fiyatları güncellenirken hepimizde bir can sıkıntısı ve telaş başladı. Her ne kadar Steam asıl kurun (1 dolar = 18.5 TL) çok daha altında bir kur önerisi (1 dolar = 10 TL) kullanıyor olsa da oyun fiyatlarında çok ciddi bir artış oldu. Bundan sonra çıkacak oyunlar yüksek fiyattan çıkacak. Ama kesin olmasa da eski oyunların da fiyatının güncellenerek artma ihtimali var. Bu sebeple indirime girsin de alsın diye beklediğimiz birçok oyun şimdi istek listemizden bize göz kırpıyor.

Evet, XBox PC Game Pass muhteşem bir şey. Herkese öneriyoruz. Ancak her oyunun daima Game Pass kütüphanesinde kalacağı garanti değil. Dolayısıyla hangi oyunları Steam kütüphanemize eklemeliyiz diye siz de kara kara düşünüyorsanız işte size birkaç şiddetli tavsiye, birkaç tane de naçizane öneri

Bu Fiyattan Kaçmayacak Oyunlar

Öncelikle hazır Türkçe dil desteğini de daha yeni almışken ve fiyatı indirimli haliyle 1 dolardan da ucuzken Disco Elysium‘u kaçırmamanız gerekiyor. Hikaye ağırlıklı oyunları seversiniz, sevmezsiniz… Fark etmez. FRPNet’i takip edecek kadar FRP’ye gönül vermiş kişiler bu şaheseri kaçırmamalı. Disco Elysium’un fiyatı 7 Kasım’a kadar 15,25 TL.

FRP severlerin kaçırmaması gereken bir diğer oyun da tabii ki Baldur’s Gate 3. Her ne kadar oyun erken erişimde olduğu için indirime girmemiş olsa da kur güncellemesinin ardından fiyatı standarda göre düşük kaldı. Şu an 250 TL’ye alabildiğimiz oyun kur tavsiyesini dikkate alırsa 500 TL civarına çıkacak. Üstelik onun da Türkçe dil desteği var ve 2023 yılında tam sürümün çıkacağı kesinleşti. Yani o fiyat güncellemesi elbet gelecek.

Hikaye ağırlıklı izometrik RPG sevenler Tyranny‘i çoktan oynamıştır zaten. Broken Roads geliştiricilerinin de ilham aldığı, Obsidian Entertainment’ın geliştirdiği ve Paradox Interactive’in yayınladığı Tyranny şu an 50 TL.

Aldığı tüm eleştirilere rağmen ben Elex‘i önermeye devam edeceğim. Bilimkurgu ve fanteziyi bir araya getiren bu oyun başlangıçta gerçekten çok zorluyor. Ve RPG olduğu halde yine başlarda özgürlük kısıtlıyor. Fakat hem ilk hem de ikinci oyunda gerçekten güzel detaylar var. O yüzden önermeden geçemiyorum. İlk oyun indirimsiz 70 TL olsa da 17 TL’ye kadar düşmüşlüğü var.

Yer yer oynanışta tekrara düşüyor olsa da serinin hayranlarını mutlu edecek detaylara sahip Mad Max‘in indirimsiz fiyatı 59 TL.

Red Dead Redemption 2 de çıkışının yıldönümünü kutluyor. Fiyatı şu anda 150 TL.

Kenarda Köşede Kalmış Güzel Bağımsız Oyunlar

Rol Yapma Oyunları

Mouse Guard sevenler bu RPG’yi kaçırmamalı: Ghost of a Tale. Hem indirimsiz fiyatı 40 TL, hem de tadından yenmeyen sevimli bir RPG. Üstelik ikinci oyunu da yolda.

Önerebildiğim her fırsatta ısrarla önereceğim Citizen Sleeper da indirimsiz haliyle 32 TL. FRP sevenlerin ilgisini çekeceğini garanti edebileceğim bu hikaye anlatımı ağırlıklı RPG cyberpunk temada bir macera anlatıyor.

Gamedec de hem Türkçe dil desteğini aldı hem de oyun çıktıktan sonra Türkiye için fiyat indirimi yaptı. (Eskiden 135 TL idi). Şu an indirimsiz haliyle 50 TL‘lik fiyata sahip. Gamedec, rol yapma bazında güzel mekanikleri olan cyberpunk temalı, izometrik RPG türünde bir dedektiflik oyunu.

Komedi konusunda West of Loathing‘in eline su dökmek biraz zor. Kovboy temalı bu RPG 40 TL’nin hakkını kesinlikle veriyor. Grafiklerine aldanmayın, alın oynayın.

Fallout serisinin ilk iki oyununu seviyorsanız Encased‘e de bir göz atın derim. Hikaye olarak olmasa da oynanış ve arayüz açısından nostaljik hissettirecek kadar benziyor Fallout’lara. İndirimsiz fiyatı 50 TL.

Kingdom Come Deliverance‘ı da her listeye eklediğimiz gibi buraya da eklemeliyiz. İndirimsiz fiyatı 50 TL.

Diğer Oyunlar

Heroes of Might and Magic 3 hayranları çoktan almıştır ama Songs of Conquest de hâlâ 50 TL. Onun da artık Türkçe dil desteğin var.

Tinykin 32 TL için fazla eğlenceli ve sevimli bir oyun. Bir kere oynamaya başlayınca bağımlısı olabilirsiniz.

Keza The Book of Unwritten Tales da öyle. Özellikle de popüler kültür göndermeleri bir harika olan bir point & click macera.

Platform bulmaca oyunlarını seviyorsanız The Last Campfire indirimsiz fiyatıyla 25 TL. No Man’s Sky’ın geliştiricilerinden çıkan güzel bir oyun o da.

Before Your Eyes, kameranızı açarak oynarsanız çok acayip bir deneyim. İndirimsiz fiyatı 18,50 TL iken onu da bir değerlendirin derim.

Wildermyth‘i her oynayan çok övüyor. Henüz deneme fırsatı bulamamış olsak da ilginize sunalım. Zira onu da biz bu fiyatıyla kaçırmadık. Oyun indirimsiz haliyle 40 TL’lik fiyata sahip.


Başka Öneri Listelerimize de Göz Atmak İsterseniz

Cadılar Bayramı İndirimleri ile öne çıkan, temaya uygun oyun önerilerimizi buradan okuyabilirsiniz. Sena o listenin Hellblade: Senua’s Sacrifice ile başlamasını istemişti.

Özay da geçen yılın sonunda “Steam Kış İndirimlerinden Ne Alsak?” başlıklı bir liste hazırlamıştı. O oyunların da çoğu benzer fiyatlarda. Dilerseniz o listeye buradan bir göz atın.

2022’nin ilk yarısında çıkan oyunlardan beğendiklerimizi de bu listede toplamıştık. Fakat bir kısmının fiyatı zaten yüksek. O yüzden o liste içlerinde en az faydalı olanıdır muhtemelen.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.