Oyun Haberleri

Songs of Conquest 10 Mayıs’ta Erken Erişime Açılıyor

Heroes of Might and Magic 3 gibi 90’ların sıra tabanlı strateji oyunlarına hayran bir grubun geliştirdiği Songs of Conquest oyunu yaratmayı istediği nostaljik tadı başarıyla yakalamış gibi duruyor.

Oyunun piksel grafikleri ve fragmanı zaten bizi direkt alıp 90’lara götürüyor. Fakat bu oyun yalnızca yarattığı nostaljik duygularla değil, geliştiricilerin gösterdiği özenli ve hevesli yaklaşımla da ilgimizi çekti. Örneğin, bazı güçlerin nasıl olması gerektiğine Twitter üzerinden takipçileriyle tartışarak karar verdiler. Sosyal medya paylaşımları da oyunu büyük bir sevgi ve hevesle geliştirdiklerini gösterir nitelikte.

Ortaya çıkan ürün de hiç fena durmuyor. Gerek grafikleri, gerek fragmanı ile karşımızda ilgi çekici bir oyun var. Zaten 2021 yılında E3’ün en merakla beklenen oyunlar listesine de girmişti. Erken erişim yaklaşınca bizim de heyecanımız arttı.

Peki Songs of Conquest’te Bizi Ne Bekliyor?

Oyunda bizi oynanabilir 4 farklı grup bekliyor olacak.

Arleon, eski gücünü kaybetmiş bir krallıktan geriye kalan şövalyelerin olduğu fraksiyon. Bu grup, güçlerindeki eksiği kapatmak adına orman perileri ile gönülsüz bir işbirliği içinde.

Barya kendi bağımsızlığını kazanan bir tüccar grubu. Onların kârı ile aralarına girecek herhangi bir uygulamaya ya da düşmana müsamahaları yok.

Rana ise bataklık yaratıklarından oluşan bir fraksiyon. Onlar da yakın zamana kadar akılsız varlıklar olarak katledilmiş ve köleleştirilmişler. Artık bu zulme karşı gelebilmek için birlik olmak gerektiğinin farkındalar.

Barony of Loth da büyücülerden oluşan bir grup. Bu fraksiyon da eski gücünü geri kazanmak istiyor. Bunu yapmak için de eski şanlı üyelerini ölümden geri getirmeyi sorun etmiyorlar.

Oyunun fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Oyun Steam, Epic Games ve GoG üzerinden satışa çıkacak. Ancak erken erişim Steam dışındaki platformlarda da açık olur mu, henüz bilmiyoruz. Oyunun tüm sürümünün çıkış tarihi hakkında da henüz bir bilgimiz yok. 10 Mayıs’te erken erişime girdikten sonra en az bir yıl erken erişimde kalacağını tahmin ediyoruz.

Ekran görüntülerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Lavapotion: Sempatik bir Oyun Geliştirici Ekip

Songs of Conquest, birçok açıdan ilgi çekici bir oyun. Ancak oyunun dışında, bu ilk oyunları olacak İsveçli geliştirici grup Lavapotion da ilgimizi çekti. Zira grup bir Paladin Programmer, bir Warrior Designer, bir Rogue Designer ve bir Wizard Programmer’dan oluşuyor. Yani oyun yalnızca dört kişinin elinden çıkıyor.

Lavapotion: Songs of Conquest’in geliştiricileri

Ve bu ekip de rol yapma oyunlarını da hayli seviyor gibi duruyor. E, bu da bizim sempatimizi kazanıyor. Üstelik oyunun yayıncılığını da Valheim’ın da yayıncılığını yapan Coffee Stain yapacak.

Sizce oyun beklentileri karşılayacak mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.