Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Joaquin Phoenix, Joker’in Süper Kahraman Filmi Olmayacağını Söyledi

Joaquin Phoenix, Joker’in Süper Kahraman Filmi Olmayacağını Söyledi

Warner Bros. ile görüşmelerini tamamlayan Joaquin Phoenix’in “Joker” rolünü aldığı kesinleşmişti. Şimdi de Todd Phillips’in yöneteceği Joker filminin, stüdyonun diğer DC filmleri gibi olmayacağını öğrendik.

Yeni rolüyle ilgili olarak Collider’a konuşan başarılı aktör Joaquin Phoenix, “Filmi herhangi bir tür ile sınıflandıramıyorum. Bunun bir süper kahraman filmi olduğunu söyleyemem ya da bir stüdyo filmi… Daha eşsiz bir hissi var ve bence buradaki en önemli şey Todd’un projeye olan tutkusu ve bu çok heyecan verici. Bence orada bir yerde gerçek hayatın zorluklarıyla uğraşan inanılmaz karakterler var. Bu bazen açığa çıkıyor, bazen de çıkmıyor. Bence çizgi romanlarda gerçekten çok ilginç olan ve üzerinde çalışılmayı hak eden karakterler mevcut” diye konuştu.

Üç – dört sene önce Joker ile ilgili karakter çalışması yapmak için not aldığını ancak sonra tamamen unuttuğunu belirten Phoenix, “Joker’in solo filmini duyduktan sonra, bir çizgi roman karakterini temel alan filmde oynama deneyimini bu proje ile yaşayabileceğimi düşündüm” diye konuştu.

► Yeni Joker’i Joaquin Phoenix’in Oynayacağı Doğrulandı!

Phoenix’in açıklamalarıyla, alışılmış süper kahraman filmlerinden farklı bir yapıma imza atmayı düşündüğünü öğrendiğimiz Todd Phillips’in; hem yönetip, hem de Scott Silver ile senaryosunu yazacağı Joker filmi çekimlerine Eylül ayında başlanması ön görülüyor.

İlginizi Çekebilir  David Harbour, Hellboy 2'nin Gelmeyeceğini Doğruladı