Çizgi Roman Haberleri

Kadıköy Çizgi Festivali 2022 Başlıyor!

23-24-25 Eylül‘de gerçekleşecek olan Kadıköy Çizgi Festivali 2022, açık havada Dune film gösterimi ile başlıyor. İmzalar, söyleşiler, canlı çizimler, film gösterimleri, atölyeler ve çizgi roman stantları bu festivalde!

Kadıköy Çizgi Festivali geçen yıl çok keyifli geçmişti. Bu yüzden bu yıl da heyecanla takip ettiğimiz bir etkinlik oldu. Cartoonİstanbul festivali de çizgi roman etkinlikleri açısından çok doyurucu olmuştu. Ama kim ne derse desin Çizgi Festivali’nin yeşillikler içindeki huzurlu ve keyifli ortamı orada yoktu. O yüzden Yoğurtçu Parkı’nın çizerler ve çizgi roman severler ile şenlendiği bu festivali Kadıköy’e yolunuz düşerse kaçırmayın.

Festival alanı üç gün boyunca 13.00 – 21.00 arasında ziyarete açık olacak.

Kadıköy Çizgi Festivali 2022 için de programını dolu dolu tutmuş. Katılımcılar da göz kamaştırıyor. İmza günü yapanlar arasında Perker’ler, Üstün’ler… O yüzden yalnızca birkaç etkinlikten bahsedip kısa keseceğim. Dilerseniz etkinliğin detaylı programına resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Batman: Dünya yazarı Ethem Onur Bilgiç geçen yıl etkinlikte imza günü yapmıştı. Bu yıl pazar günü Burak Şentürk ve Emrah Ablak ile Çizer Sohbeti’nde bir araya gelecek. (Güncelleme – 22 Eylül): Program değişti ve bu Çizer Sohbeti’nde artık Ethem Onur Bilgiç’in adı geçmiyor ne yazık ki.

Seyfettin Efendi‘nin yaratıcısı Devrim Kunter cumartesi akşamı Suat Duman ile birlikte Çizgi Roman ve Polisiye üzerine söyleşecek.

Cuma akşamı Dune film gösterimi ile başlayan festival pazar günü kapanışı Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığı ile yapacak.

Üstelik atölye programını takip ederseniz çok değerli çizerlerle birlikte çizim yapma şansı bulabilirsiniz. Ancak ne yazık ki atölyelerin kontenjanları sınırlı. O yüzden önceden kayıt yaptırmayı unutmayın.

Güncelleme (24 Eylül): Festivale katılacak olan okurlarımıza çizme veya bot gibi çamura dayanıklı ayakkabılar giymelerini tavsiye ederiz. Ne yazık ki cuma günü yağan yağmur festivalin o geçen yılki huzurlu ortamını hayli bozmuş durumda.

Katılımcı Yayınevleri ve Stantların Listesi

FRPNet’ten Çizgi Roman Tavsiyeleri

Çizgi roman önerisi isterseniz Cartoonİstanbul için verdiğim ve güncelliğini hâlâ koruyan öneri listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca eylül ve ağustosta çıkan çizgi romanların listesine de buradan göz atabilirsiniz.

FRPNet İncelemeleri

Eğer yakın zamanda çıkan ya da konuşulan çizgi romanlar hakkındaki yorumlarımızı merak ederseniz ilkbahardan beri incelediğimiz çizgi romanların inceleme yazılarına da aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz:

  • Dungeons and Dragons – Sonsuz Macera Günleri: Bu yıl çıkan çizgi romanlar arasında kalbimizde apayrı bir yeri olan, Baldur’s Gate’ten Ravenloft’a uzanan bir macera. Go for the eyes, Boo!
  • Sandman (Cilt 1-3): Dizinin uyarlandığı hikayeleri kapsayan ciltlerin soru-cevap incelemesi.
  • Pelerin Serisi: Stephen King’in oğlu Joe Hill’in hikayesinden uyarlandı.
  • Superman – Gizli Kimlik: Adı Superman’e gönderme olsun diye Clark Kent konulan bir çocuğun hikayesi.
  • Crossover: Çizgi roman okumanın günah olduğu bir gerçeklikte bol göndermeli, geek muhabbetli bir hikaye.
  • The Crow – Gece Yarısı Efsaneleri: Başrolünde Brandon Lee ile kültleşen filmin hayranlarına yeni hikayeler içeren kısa ve bağımsız ciltler.
  • Kızıl Ana: Cadılar Bayramı yaklaşırken ürpertici bir hikaye okumak istiyorsanız Kızıl Ana’ya göz atmadan geçmeyin.
  • Folklords: Bu hikaye bize sıkıcı gelen gerçek hayatı düşlerinde yaşatan bir masal kahramanı hakkında.
  • Mercy: Gotik korku sevenlere hitap eden tek ciltlik bir hikaye.

Siz de festivalde bulduğunuz hazineleri yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.