Çizgi Roman Haberleri

Kadıköy Çizgi Festivali Başlıyor

Kadıköy Çizgi Festivali bu hafta sonu! Yoğurtçu Parkı’nda gerçekleşecek olan festivalde bizi birçok etkinlik bekliyor. Çizgi roman stantları, çizim etkinlikleri, atölyeler, söyleşiler, imza günleri ve film gösterimleri bunlardan bazıları.

Festival alanı 24-26 Eylül 2021 tarihleri arasında saat 13.00-21.00 arasında ziyarete açık olacak. Giriş için ücret alınmayacak. Festival her ne kadar Yoğurtçu Parkı’nda, açık havada gerçekleşecek olsa da girişte pandemi kontrolleri olacak. Ziyaretçilerin kimlik kartı ve aşı bilgilerini içeren HES kodunu getirmeleri gerekiyor. Aşı yaptırmamış ziyaretçilerden ise son 48 saatte alınmış negatif PCR test sonucu istenecek.

Festival alanını cuma günü 13.00’ten itibaren gezebileceğiz. Ancak açılış etkinliği 19.00’da olacak ve etkinlikte Moğollar sahne alacak. Kadıköy Çizgi Festivali boyunca iki adet film gösterimi olacak. Cumartesi günü 21.00’de Hayao Miyazaki’nin Yürüyen Şato animasyonunu izleyeceğiz. Belki bu vesileyle İthaki de animasyonun esinlendiği romanı yeniden basmaya karar verir. Pazar günü ise aynı saatte programda Spider-man: Into the Spider-Verse gösterimi var.

Birçok yayınevi ve sanatçı festivalde yer alacaklarını açıkladı. Fakat bunlardan hangilerinin stant açarak, hangilerinin etkinlikler vesilesiyle festivale dahil olacağının listesi güncellenmeye devam ediyor.

Festivalin katılımcı listesi şimdilik şu şekilde.

JBC de Batman: Dünya için Ethem Onur Bilgiç ile imza günü ve söyleşi düzenleyecek. Fakat isimleri katılımcı listesinde yer almıyor. Festivale Devrim Kunter ve M.Kutlukhan Perker gibi birçok değerli isim de imza veya söyleşi için katılacak. Ayrıca hem çocuklar hem de yetişkinler için birçok farklı etkinlik olacak. Tüm etkinlikleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Bu hafta sonu siz de Kadıköy Çizgi Festivali’ne geliyor musunuz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Brandon Sanderson'ın White Sand Eseri Çizgi Roman Olacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.