World of Warcraft

World Tree ve Emerald Dream (Warcraft I’den 9000 Yıl Önce)

 

Yıllar boyunca night elfler eski anayurtlarından geriye ne kaldıysa tekrar inşa etmek için vargüçleriyle çalıştılar. Eski parçalanmış tapınaklarını ve yollarını oldukları yerde bırakarak ağaçlar arasında ve Hyjal’ın eteklerindeki gölgeli tepeler ve yeşil ağaçların arasına yeni evlerini inşa ettiler. Bir zaman sonra, Büyük Parçalanma’dan kurtulan ejderhalar gizli bölgelerinden çıkarak yanlarına geldiler.

Kızıl Alexstrasza, yeşil Ysera ve bronz Nozdormu druidlerin sakin vadilerine indiler ve night elflerin çalışmalarının meyvelerine göz gezdirdiler. Artık aşırı güçlü bir archdruid haline gelmiş olan Malfurion, kudretli ejderhaları karşıladı ve onlara yeni Well of Eternity’nin varlığından söz etti. Yüce ejderhalar kara haber sonucunda telaşlandılar ve Well orada durduğu sürece her zaman Burning Legion’ın geri dönme ihtimali olduğundan bahsettiler. Malfurion ve üç ejderha Well’i güvende tutmak ve Legion’ın ajanlarının bir daha asla Azeroth’a giden yolu bulamamalarını sağlamak için bir anlaşma yaptılar.

Alexstrasza the Life-Binder, Well of Eternity’nin kalbine tek bir büyülü tohum attı. Büyülü sular yüzünden hızla büyüyen tohum gelişerek devasa bir ağaca dönüştü. Kudretli ağacın kökleri Well’in sularından yükseliyordu ve haşmetli tepesi göğü bile delecek kadar yüksekteydi. Dev ağaç night elflerin doğayla olan sonsuz bağını gösterecek bir simge olarak kalacaktı ve yaşam veren enerjileri zamanla diğer tüm dünyayı iyileştirecekti. Night elfler, ağaca Nordrassil ismini verdiler, bu kendi dillerinde “göklerin tacı” manasına geliyordu.

İlgili Makaleler

Nozdormu the Timeless One, World Tree’nin üzerine bir büyü yaparak, devasa ağaç yükseldiği sürece night elflerin asla yaşlanmamalarını ve hastalıklara yenik düşmemelerini sağladı.

Ysera the Dreamer da World Tree’ye bir büyü yaparak onu kendi diyarı olan, Emerald Dream olarak bilinen ethereal boyuta bağladı. Emerald Dream fiziksel dünyanın dışında olan, her an değişen, geniş bir ruh dünyasıydı. Dream aracılığıyla Ysera doğanın akışını ve dünyanın evrimsel döngüsünü kontrol ediyordu. Malfurion dahil olmak üzere tüm night elf druidleri World Tree yoluyla Dream’e bağlandılar. Mistik bağın bir parçası olarak druidler asırlar boyunca uyumayı kabul ettiler böylece ruhları Ysera’nın Rüyayolları’nın sonsuz patikalarını gezebilecekti. Druidler her ne kadar yaşamlarının bunca yılını hibernasyona harcamaktan dolayı üzüntü duysalarda, anlaşmanın kendi taraflarına düşen kısmını yapmak için kendilerini düşünmeden bunu kabul ettiler.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.