World of Warcraft

Ejderhaların Görevlendirilmesi

 

Küçük dünyanın düzene girdiğini ve işlerinin bittiğini görerek tatmin olan Titanlar, Azeroth’tan ayrılmaya hazırlandılar. Gene de gitmeden önce dünyanın en büyük ırkını herhangi bir gücün Kalimdor’un huzurunu tehdit etmesine karşın korumak üzere görevlendirdiler. O zamanlarda pek çok ejderha sürüsü vardı. Ancak diğer kardeşlerinin üzerine hâkimiyet kuran sadece 5 taneydi. Titanlar, işte bu 5 sürüyü seçerek onları gelişen dünyayı korumakla görevlendirdiler. Pantheon’un en güçlü üyeleri kendi güçlerinin bir kısmını bu sürülerin liderlerine verdiler. Bu yüce ejderhalar (aşağıda yazıldığı gibi) Büyük Aspectler veya Ejderha Aspectler olarak bilinirler.

Pantheon’un Yüksek Babası Aman’Thul kendi kozmik gücünün bir kısmını devasa bronz ejderha Nozdormu’ya aktardı. Aman’Thul, Nozdormu’yu zamanın kendisini korumakla ve kaderin sürekli değişen yollarını gözlemekle görevlendirdi. Onurlu ve sabırlı Nozdormu, bundan sonra The Timeless One olarak anılmaya başlandı.

Tüm yaşamın Titan efendisi olan Eonar kendi gücünün bir kısmını kırmızı dev Alexstrazsa’ya aktardı. Bundan sonra Alexstrazsa, Life-Binder olarak anılmaya başlandı ve dünyada yaşayan tüm yaratıkların güvenliği için çalıştı. Büyük bilgeliği ve tüm yaşayan şeyler için hissettiği büyük tutku ve şefkat yüzünden Alexstrazsa, Ejderhakraliçesi ilan edildi ve kendi türü üzerinde hâkimiyete sahip oldu.

Eonar aynı zamanda Alexstrazsa’nın kız kardeşi yeşil ejderha Ysera’yı da doğanın esansıyla kutsadı. Ysera sonsuz bir transa girerek Yaradılış Rüyası’na bağlandı. Bundan sonra Dreamer olarak bilinen Ysera, kendi rüya âlemi olan Emerald Dream’den dünyaya göz kulak oldu.

Titanların irfan muhafızı ve büyük sihirbazı Norgannon, büyük gücünün bir kısmını mavi ejderha Malygos’a aktardı. O zamandan sonra Malygos, Spell-Weaver olarak anılmaya başlandı ve de büyünün ve onun gizemlerinin koruyucusu oldu.

Titanların büyük şekillendiricisi ve demircisi Khaz’goroth, büyük güçlerinin bır kısmını kudretli siyah ejderha Neltharion’a aktardı. Yüce kalpli Neltharion bu andan sonra Earth-Warder olarak anılmaya başlandı ve toprak ile dünyanın derinliklerinde hükme sahip oldu. Toprağın gücünün vücuda gelmiş halini aldı ve Alexstrazsa’nın en büyük destekçisi olarak çalıştı.

Böylece, Titanların yokluğunda dünyanın korunması için Beş Aspect doğdu. Ejderhaların yarattıklarını koruyacaklarından emin olan Titanlar Azeroth’tan, bir daha dönmemek üzere ayrıldılar. Ama ne yazık ki Sargeras’ın bu yeni doğan dünyanın varlığından haberdar olması uzun sürmeyecekti…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.