World of Warcraft

Titanlar ve Evrenin Şekillendirilmesi

 

Kimse evrenin tam olarak nasıl başladığını bilmez. Bazıları şiddetli bir kozmik patlama sonucunda sonsuz sayıdaki gezegenin Büyük Karanlık’ın boşluğuna saçıldığı teorisini ortaya atar, bir gün çok çeşitli yaşam formlarını üzerinde taşıyacak olan gezegenlerin. Diğerleri ise evrenin tek bir her şeye hükmedebilen varlık tarafından yaratıldığını düşünür. Sonuçta evrenin kökeni belli olmasa bile, kesin olan bir şey vardır ki o da çok güçlü bazı yaratıkların evreni düzene sokmak için ortaya çıktıkları ve arkalarından gelecek nesillere düzenli dünyalar bırakmaya çabaladıklarıdır.

Titanlar, devasa, metalik derili tanrılar bunlara örnektir. Titanlar yeni doğan evreni araştırmış ve karşılaştıkları dünyalar üzerinde çalışmaya başladılar. Dünyaları, kudretli dağları yükselterek ve derin denizleri oyarak yonttular. Nefesleriyle gökleri üflediler ve atmosferleri yarattılar. Planları gerçekten, akıl sır erdirilemeyecek, ileri görüşlü, kaosun ortasından düzen yaratmaya yönelik bir plandı. Titanlar ilkel ırkları da, eserlerine göz kulak olmaları ve dünyalarına sahip çıkmaları için görevlendirdiler.

Elite bir grup olan Pantheon tarafından yönetilen Titanlar, yaradılış çağında Büyük Karanlık boyunca etrafa dağılmış yüzlerce gezegeni düzene soktular. Cömert Pantheon, bu düzene soktukları dünyaları Twisting Nether adında farklı bir boyuttaki dünyada yaşayan kötü yaratıkların saldırılarına karşı korumak için sürekli tetikte oldu. Evrendeki sayısız dünyayı birbirine bağlayan kaotik büyülerin ethereal boyutu olan Twisting Nether, sayısız kötü, şeytani, sadece yaşamı yok etmeyi ve yaşayan evrenin enerjilerini tamamen yutmayı amaçlayan yaratıklara ev sahipliği yapıyordu. Bu derece büyük kötülüğün sebebini kavrayamayan Titanlar, iblislerin devamlı tehdidine kalıcı çözümler aramak için uğraştılar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.