World of Warcraft

High Elflerin Sürgünü (Warcraft I’den 7300 Yıl Önce)

 

Yüzyıllar geçtikçe night elflerinin yeni toplumları güçlendi ve daha sonradan Ashenvale olarak adlandırdıkları büyük orman boyunca yayıldı. Büyük Parçalanma’dan önce ortalıkta dolaşan furbolg ve quilboar tarzı yaratıklar tekrar ortaya çıkarak yaşamın döngüsüne katıldılar. Druidlerin akılcı liderliği altında night elfler yıldızların altında, bozulmayan bir huzur ve barış dönemi yaşadılar.

Ancak yıkımdan kurtulan pek çok Highborne rahatsızdı. Onlar da Illidan gibi büyülerinin yokluğu yüzünden bir çekilme hissediyorlardı. Well of Eternity’nin enerjilerini çekerek büyü kullanmaya alışmışlardı ve şimdi bunun yokluğuna alışamıyorlardı. Highborne’un dobra lideri Dath’Remar druidleri uluorta yermeye başladı, hakları olan büyüyü kullanmayı yasakladıklarından onları korkaklıkla suçluyor, kendileri olanın geri alınması gerektiğini söylüyordu. Malfurion ve druidler Dath’Remar’ın sözlerini ciddiye almadılar ve Highborne’a herhangi bir büyü kullanımının sonucunda ölüm ile cezalandırılabileceklerini söylediler. Druidlerin bu kanunu geri çekmesi için yapılan küstahça ve sonu hayra varmayacak bir girişimde, Dath’Remar ve takipçileri Ashenvale üzerine korkunç bir büyüsel fırtına saldılar.

Druidler kendi ırklarından bu kadar çok kişiyi öldürmeye razı olamadılar ve Dath’Remar ile umursuz Highborne’u topraklarından sürmeye karar verdiler. Baskıcı kuzenlerinden sonunda ayrıldıkları için sevinen Dath’Remar ve takipçileri pek çok gemi inşa ettiler ve denizlere yelken açtılar. Hiçbiri Maelstrom’un öfkeli sularının ötesinde neler yattığını bilmemelerine rağmen, kendi anayurtlarını kurarak, istedikleri gibi büyü yapabilecekleri bir ortamı hazırlamaya hevesliydiler. Highborne, veya Azshara’nın onları asırlar önce adlandırdığı isimleriyle Quel’dorei, insanların Lordaeron diyeceği toprakların doğusunda kıyıya çıktılar. Kendi büyülü krallıkları Quel’Thalas’ı kurmayı ve night elflerinin aya tapma ve gece dolaşma şeklindeki pek çok adetlerini reddetmeyi planlıyorlardı. Bundan sonra sonsuza dek, onlar güneşi öveceklerdi ve sadece High Elfler olarak bilineceklerdi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.