World of Warcraft

Sentineller ve Uzun Nöbet

 

Dikkafalı kuzenlerinin de gidişiyle beraber night elfler, dikkatlerini tekrar anayurtlarını güvende tutmaya çevirdiler. Hibernasyon zamanlarının yaklaştığını hisseden druidler ailelerini ve sevdiklerini geride bırakıp uyumaya hazırlandılar. Artık Elune’un Yüksek Rahibesi olan Tyrande, aşkı Malfurion’dan Ysera’nın Emerald Dream’i için kendisini terk etmemesini istediyse de, Malfurion onuru üzerine söz verdiğini ve aşklarına sadık kaldıkları sürece hiçbir zaman ayrılmayacaklarını söyledi.

Kalimdor’u yeni dünyanın tehlikelerinden tek başına korumak zorunda kalan Tyrande, night elf kızkardeşlerinden oluşan kuvvetli bir savaş gücü toparladı. Bu korkusuz, iyi eğitimli savaşçı kadınlar Sentineller olarak anılmaya başladılar. Her ne kadar Ashenvale’in gölgeli ormanlarını tek başlarına dolaşmayı tercih etseler de, müşkül durumlarda yardıma çağırabilecekleri pek çok müttefikleri vardı.

Demigod Cenarius, Hyjal Dağı’nın yanındaki Moonglade’lerde kaldı. Keepers of the Grove olarak bilinen oğulları, night elfleri yakından izlediler ve zaman zaman Sentinellere topraklarda barışı sağlamaları için yardımcı oldular. Hatta Cenarius’un utangaç kızları dryadlar bile yavaş yavaş kendilerini açıklıkta göstermeye başladılar.

İlgili Makaleler

Ashenvale’i güvende tutma görevi Tyrande’yı meşgul ediyordu ama yanında Malfurion olmadan pek mutlu olduğu söylenemezdi. Druidler uyurken pek çok yüzyıl geçti ve Tyrande’nın ikinci iblis istilasının yaklaştığı konusundaki hisleri gitgide güçlendi. Burning Legion’ın hala oralarda bir yerde, Great Dark’ın ötesinde night elfler ve Azeroth dünyası için intikam planları yaptığı hissini bir türlü üzerinden atamıyordu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.