World of Warcraft

Hyjal Dağı ve Illidan’ın Ödülü

 

Afetten kurtulan birkaç night elf bir araya gelerek kabaca hazırladıkları sallara binip tek gördükleri kara parçasına doğru yol almaya başladılar. Bir şekilde Elune’un kutsaması sayesinde Malfurion, Tyrande ve Cenarius hep beraber Büyük Parçalanma’dan kurtulmuştu. Yorgun kahramanlar sağ kalan kardeşlerine önderlik ederek yeni evlerini kurmaya yardım etmeyi kabul ettiler. Sessizlik içinde yolculuk ederken, dünyalarından arta kalan enkaza baktılar ve tutkularının onlara nasıl bir yıkım getirdiğini farkettiler. Sargeras ve Burning Legion, Well of Eternity’nin yıkımıyla dünyadan geri püskürtülmüş olsa da, zaferin bedeli çok büyüktü.

Afeti bir sıyrık bile almadan atlatan pek çok Highborne da vardı. Diğer night elflerle beraber onlar da en yakın kıyılara doğru yolculuk ettiler. Malfurion her ne kadar Highborne’a zerre kadar güvenmiyorduysa da, Well’in enerjileri olmadan herhangi bir bela yaratamayacaklarından emindi.

Yorgun night elfler toprağa ayak bastıklarında kutsal dağ Hyjal’ın afetten sağlam çıktığını gördüler. Kendilerine yeni bir yurt arayan Malfurion ve night elfler, Hyjal’ın eteklerine tırmanarak sürekli rüzgarların uğuldadığı zirvesine çıktılar. Dağın tepesine varıp, devasa zirvelerin arasındaki ağaçlarla kaplı kratere vardıklarında, orada küçük ve sakin bir göle rastladılar. Ve korkuyla, gölün sularının büyü ile kirlenmiş olduğunu fark ettiler.

Parçalanma’dan kurtulan Illidan, Malfurion ve night elflerden çok önce Hyjal’ın zirvesine varmıştı. Dünyadaki büyü akışını devam ettirmek gibi delice düşünceler içinde olan Illidan, Well of Eternity’nin büyülü sularını taşıyan tüplerini zirvedeki göle dökmüş, Well’in enerjileri ateşlenerek çabucak gölü yeni bir Well of Eternity haline getirmişti. Yeni Well’in gelecek nesillere bir ödül olduğunu düşünerek sevinen Illidan, abisi onu yakaladığında çok şaşırdı. Malfurion, kardeşine bu büyünün kaçınılmaz bir şekilde kaotik olduğunu ve sadece yozlaşma ve yıkım getireceğini açıklasa da Illidan kendi büyül güçlerinden vazgeçmemekte diretti.

Illidan’ın düşüncesiz planlarının nereye kadar gidebileceğinin farkında olan Malfurion, güç delisi kardeşinin tek seferde icabına bakmaya karar verdi. Cenarius’un yardımıyla, Malfurion Illidan’ı bir yer altı höyük zindanına zincirledi, orada zamanın sonuna kadar zincirlenmiş ve güçsüz olarak kalacaktı. Malfurion aynı zamanda kardeşinin kaçamayacağından emin olmak için genç nöbetçi Maiev Shadowsong’u da görevlendirdi.

Yeni Well’i yok etmenin çok daha büyük bir afete yol açabileceğini göz önünde bulunduran night elfler, onu olduğu gibi bırakmaya karar verdiler. Ama Malfurion, bir daha asla büyü sanatlarının çalışılmayacağını ilan etti. Cenarius’un gözetimi altında night elfler yağmalanmış topraklarını ve ormanlarını iyileştirebilecek druidizm sanatını çalışmaya başladılar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  World of Warcraft Nedir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.