World of Warcraft

Dünyanın Parçalanması

 

Well’in yıkımının onu büyü kullanmaktan sonsuza dek mahrum edeceğini bilen Illidan bencilce grubu terk etti ve Highborne’u Malfurion’un planı hakkında uyarmak için yola çıktı. Bağımlılığı ve Tyrande’nin kardeşine aşık olduğu konusundaki bilgisi yüzünden delirmiş olan Illidan, Malfurion’a ihanet ederek Azshara’nın tarafına geçerken hiçbir pişmanlık duymadı. Herşeyden de öte, Illidan Well’i ne pahasına olursa olsun korumaya yemin etti.

Kardeşinin ayrılması nedeniyle üzüntüye kapılan Malfurion yoldaşlarını Azshara’nın tapınağının içlerine götürdü. Genel kabul odasından içeri daldıklarında, Highborne’u kara ayinlerinin bitiminde yakaladılar. Tehlikeli büyü Well’in derinlerinde dengesiz bir vorteks yaramıştı. Sargeras’ın devasa gölgesi yüzeye her an daha da yaklaşırken Malfurion ve müttefikleri saldırdılar.

Ancak Illidan’ın uyarısını dikkate alan Azshara onlar için çoktan hazırlanmıştı bile. Malfurion’un neredeyse tüm yoldaşları deli kraliçenin güçleri karşısında düştüler. Azshara’ya arkadan saldırmaya çalışan Tyrande, kraliçenin Highborne korumaları tarafından hazırlıksız yakalandı. Her ne kadar korumaları yenmeyi başardıysa da, çok fazla yara aldı. Aşkının düştüğünü gören Malfurion deli bir öfkeye kapıldı ve Azshara’nın üzerine saldırdı.

Tapınağın içinde ve dışında savaş devam ederken, Illidan büyük gölün kenarındaki gölgelerden çıktı. Özel tasarlanmış tüpleriyle, Illidan gölün yanında diz çöktü ve hepsini Well’in parlayan sularıyla doldurdu. İblislerin night elflerin uygarlığını tamamen yıkacağına emin olan Illidan, kutsal suları çalarak enerjilerini kendisi için saklamayı amaçladı.

Malfurion ile Azshara arasında süregelen savaş Highborne’un dikkatlice düzenlenmiş büyüsünü kaosa sürükledi. Well’in derinliklerindeki dengesiz vorteks sonunda patladı ve dünyayı sonsuza dek parçalayacak bir takım yıkıcı olayları başlattı. Devasa patlama tapınağı temellerine kadar sarstı ve işkence görmüş topraktan şiddetli sarsıntılar gelmeye başladı. Burning Legion ile night elflerin müttefikleri arasındaki korkunç savaş başkentin etrafında ve üzerinde sürerken, çalkalanan Well of Eternity kendi içine doğru büküldü ve çöktü.

Akabindeki yıkıcı patlama toprağı parçaladı ve gökleri lekeledi.

Well’in patlamasının artçı şokları dünyayı kemiklerine kadar sallarken, denizler dünyada açılan yarayı kapatmak için aktılar. Kalimdor kıtasının yaklaşık yüzde sekseni yerinden koptu. Yeni ortaya çıkan denizin ortasında, bir zamanlar Well of Eternity’nin durduğu yerde kaotik enerjilerin ve büyülerin sürekli döndüğü bir fırtına oluştu. Maelstrom olarak bilinen bu korkunç yara asla öfkeli dönüşünü durdurmayacaktı. Sonsuza dek orada kalacaktı bu korkunç afetin ve sonsuza dek yokolan bir ütopya çağının hatırlatıcısı olarak.

Gene de bir şekilde Kraliçe Azshara ve Highborne afetten kurtulmayı başardılar. Serbest bıraktıkları güç tarafından işkence edilen ve bozulan Azshara ve takipçileri öfkeli denizin dibine çekildiler. Lanetlenerek sonsuza dek değiştiler, yeni şekiller aldılar ve nefret dolu, yılankavi Naga haline geldiler. Azshara’nın kendisi nefret ve öfke ile büyüdü ve devasa bir canavar haline geldi, her zaman merkezinde saklı olan kötülüğü ve garezi yansıtarak.

Orada, Maelstrom’un dibinde, Naga kendileri için yeni bir şehir inşa etti ve adını Nazjatar koydu. Naga’nın kendilerini yüzey dünyasına açık etmesi için on bin yıldan fazlası geçecekti.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.