Dizi Haberleri

Mandalorian, Battlestar Galactica’ya Selam Vermiş Olabilir

The Mandalorian‘ın ikinci sezonu yayınlanmaya başladı. Ufak bir sahnedeki grafiti, klasik Cylon tarzına o kadar benziyor ki, Battlestar Galactica’ya bir gönderme olabilir.

Bu tarz haberler karşıma çıktığında, genelde yazarın kendi yorumunun ağır bastığını düşünürüm. Geri tepme olasılığı da yüksek olunca es geçtiğim haberler arasına girer. Ancak bu seferki biraz ilginç.

Comicbook.com sitesinin yazarlarından Spencer Perry, Mandalorian 2. Sezon, 1. Bölümü’ndeki bir grafitiye özellikle değinmemiz gerektiğini söylüyor. Çünkü bariz bir şekilde orijinal Battlestar Galactica serisindeki Cylonlar’a benziyor.

İlgili Makaleler

Duvarda çeşitli yazıların altında Jawa, İsyancı Arması, Stormtrooper kaskı gibi çeşitli çizimler var. O sahneyi iyi hatırlıyorum çünkü ekranın sol tarafında Ralph McQuarrie‘nin C-3PO için hazırladığı taslak çalışmanın bir benzeri de bulunuyor. Ama dikkat etmem gereken görsel ekranın sağındaymış.

Burada tomahawk saçına benzeyen bir çıkıntı, eliptik göz yuvası ve üçgen ağzıyla bir Cylon bize bakıyormuş. Göz kısmı biraz fazla yuvarlak hatlara sahip ama benzerlik kaçınılmaz.

Acaba Jon Favreau, Mandalorian üzerinden Battlestar Galactica’ya bir selam çakmış olabilir mi? Belki de sadece kelle avcılarından biridir…

İlginizi Çekebilir  Castlevania Yapımcısından "Legend of Zelda" Dizisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu