Sinema Haberleri

Hammer Film’in Korku Eşyaları Satışa Çıkıyor

Drakula ve Frankenstein gibi korku klasiklerini çeken Universal‘ın o dönemki en büyük rakibi Hammer Film, en parlak korku yıllarına ait çeşitli eşyaları satışa çıkardı.

Korku filmleri uzmanı Joe Moe‘nun küratörlüğünü yaptığı müzayedede The Mummy, Frankenstein and the Monster From Hell, The Reptiles, The Gorgon, Plague of the Zombies ve The Satanic Rites of Dracula gibi klasiklerin prodüksiyonda kullanılmış çekim senaryoları yer alıyor.

Frankenstein and the Monster From Hell

Bonhams Müzayede Evi‘nde satışa sunulan koleksiyonda ayrıca yapımcı Anthony Nelson Keys‘in Dracula: Prince of Darkness için kendi el yazısıyla yazdığı çekim senaryosu da bulunuyor. Bu, Hammer serisinin üçüncü Dracula filmiydi ve aynı zamanda Christopher Lee‘nin başrolde olduğu ikinci film olma özelliğini taşıyordu.

YouTube player

6 Haziran’da Los Angeles’ta gerçekleşecek müzayedede besteci James Bernard‘ın Prince of Darkness filmi için yaztığı 40 sayfalık müzik partisyonu da yer alacak.

Universal ile karşılaştırıldığında Hammer’ı bu kadar özel kılan şey, bu stüdyonun yeni tekniklerden yararlanarak filmleri renkli olarak çekmiş olması. Stüdyonun çektiği her film başarılı olamadı ama Hammer; Drakula, Frankenstein, Kurt Adam gibi korku dünyasının ikonik yaratıkları için en iyi uyarlamalardan bazılarını üretti.

Kaynak: Collider, Independent Türkçe

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.