Oyun Haberleri

Türk Hayatta Kalma Oyunu Erzurum Bu Ay Çıkacak

Türk oyun firması Proximity Games tarafından geliştirilen Erzurum, oyun severlerle buluşmaya gün sayıyor.

Oyuncuların dondurucu soğuklara, vahşi doğaya, açlığa ve susuzluğa karşı hayatta kalma mücadelesi vereceği Erzurum adlı oyun, 20 Ocak‘ta Steam‘de yayınlanacak.

YouTube player

Adını Türkiye‘nin en soğuk şehirlerinden Erzurum‘dan alan oyunda Taylan’ın kışın ortasında ve yaya olarak seyahat ederken hayatta kalmasını sağlamalıyız. Göktaşı düşmesinden etkilenen bölgede oyuncuların odun veya kömür toplayıp ateş yakarak kendilerini ısıtmaları, uyumak için yatak bulmaları, yemek, silah, tıbbi ürünler, yararlı araç gereç malzemeleri toplamaları ve ne pahasına olursa olsun hayatta kalmaları gerekiyor.

Oyun Modları

Erzurum oyununda 3 farklı mod bulunuyor. Kahramanın oyun boyunca karşılaştığı olayları ve hikayenin sonunu keşfetmek için Hikaye modu mevcut. Eğer hikaye moduyla aynı mekaniklere sahip sonsuz bir oyun modu istiyorsanız, Serbest mod tam size göre. Bu modda eğer oyuncu ölürse, en son kayıttan devam edebilir. Meydan okumalar modu ise daha zor bir oyun deneyimi isteyen oyuncular için ideal. Bitmeyen fırtına, daha soğuk hava, zamanlı görevler, daha fazla yırtıcı hayvanlar meydan okumalardan bazıları.

Hava, Sıcaklık ve Zaman Dinamik

30’dan fazla bölge bulunan Erzurum‘da hava, sıcaklık ve zaman birbirleriyle bağlantılı. Güneşli ya da bulutlu gün, dondurucu gece, sabah ayazı gibi gerçekçi doğa olayları dinamik olarak oluşuyor. Ayrıca hafif kar yağışı, yoğun kar yağışı, kar fırtınası, sisli hava gibi hava olayları da rastgele meydana geliyor.

Kebap, Tarhana Çorbası, Türk Kahvesi

Oyunda odun ya da kömür toplayıp sobada ateşi yaktıktan sonra arkanıza yaslanıp sıcak çayınızı yudumlarken pencereden bembeyaz karın yağışını izlemek mümkün.

Oyun içinde değiştirilebilen iki kamera açısı olan Erzurum’da oyunun dünyasını keşfetmek çok önemli. Topladığınız yemek, yakıt, cephane, giysi, tıbbi ürün, araç gereç ve zanaat malzemeleri ile basit aletler, gelişmiş aletler, elektronik aletler ve cephanenin yanı sıra kebap, tarhana çorbası, Türk kahvesi, ekmek gibi lezzetli yiyecekler de yapabilirsiniz.

Ayı, Kurt ve Yaban Domuzlarına Dikkat

Oyuncuların ayrıca kana susamış yırtıcı hayvanlardan kendilerini korumak için tabanca, tüfek gibi silahlar bulması, yemek için geyik ve tavşan avlaması; ayılara, kurtlara ve yaban domuzlarına av olmamak için kaçmaları da gerekiyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Long Dark kopyası olduğunu da belirtseydiniz… Esinlenmemiş, gökyüzüne kadar kopyalamış(!) üstelik. Yazık olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.