AYBABTUDizi Haberleri

The Witcher: Blood Origin Yan Dizisi Duyuruldu!

Netflix, The Witcher evrenini büyütmeye kararlı. Resmi olarak yapılan açıklamaya göre serinin çok öncesini anlatacak Blood Origin isimli bir dizi çekilecek.

Bugün Netflix’in resmi Twitter hesabı üzerinden de paylaşılan Blood Origin, bildiğimiz Witcher hikayesinin 1.200 yıl öncesini anlatan, 6 bölümlük bir mini seri olacak. Live-action olarak hazırlanacak dizinin prodüksiyon ekibi de duyuruldu.

Dizinin yapım ekibinde, The Witcher’ın da dizi sorumlusu olan Lauren Schmidt Hissrich olacak. Senaryo ise The Witcher için de çalışmada bulunmuş Declan De Barra ismine emanet. Ayrıca orijinal romanların yazarı Andrzej Sapkowski de dizi danışmanı olarak görev alacak.

Netflix, dizinin çekim tarihlerinin ne zaman başlayacağına ya da kadronun kimlerden oluştuğuna dair bir açıklamada bulunmadı. Ancak hikayenin hangi dönemi ve kimleri kapsayacağını biliyoruz.

The Witcher: Blood Origin, yukarıda da bahsettiğimiz üzere bildiğimiz hikayelerin 1.200 yıl öncesinde elf dünyasında geçecek. Evren için oldukça önemli bir olay olan Kürelerin Birleşimi (Conjunction of the Spheres) olayına şahit olacağız. İlk Witcher’ın ortaya çıkışı ve yaratıkların Kıta üzerinde gezmeye başladığı ilk döneme yakından bakabileceğiz.

Netflix, bir yandan The Witcher’ın ikinci sezon çalışmalarına devam ederken, bu yıl içerisinde bir de animasyon serisi duyurmuştu. The Witcher: Nightmare Of The Wolf isimli animasyon serisi de Rivyalı Geralt ve akıl hocası Vesemir’in maceralarını konu edinecek. Önümüzdeki yıl bu animasyon dizisinin yayınlanması planlanıyor. Durumlar böyle devam ederse, bana göre en iyi ihtimalle yeni Blood Origin dizisini 2022’den önce izleyemeyeceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.