AYBABTUDizi Haberleri

Black Panther Yönetmeni, Wakanda Dizisi İçin Anlaşma İmzaladı

Black Panther filminin yönetmeni Ryan Coogler, Disney ile yaptığı yeni anlaşmanın bir parçası olarak, Wakanda merkezli bir dizi üzerinde çalıştığını açıkladı.

Black Panther‘ın yönetmeni Ryan Coogler, Disney+ için Wakanda merkezli bir dizi geliştiriyor. Disney, Marvel Sinematik Evreni 4. Faz’a geçerken Disney+ için yapılan çeşitli dizilerle zaten genişleyen dünyasını daha da genişletmeye devam ediyor. Bunlardan ilki olan WandaVision, birkaç hafta önce yayınlanmaya başladı. Marvel’ın bu yıl Disney+ için planladığı beş dizi daha var ve gelecekte daha da fazlası gelecek.

wdBLACK PANTHER, Wakanda, 2018. © Marvel / © Walt Disney Studios Motion Pictures /Courtesy Everett Collection

Ryan Coogler şu anda, çığır açan 2018 filminin merakla beklenen devamı olan Black Panther 2‘nin senaryosunu yazmakla meşgul. Marvel Evreni’nde Black Panther’ı canlandıran Chadwick Boseman‘ın trajik ölümü, Marvel’ı filmde büyük bir değişiklik yapmaya zorladı. Boseman’ın CGI veya yeniden biçimlendirmeyle yeniden yaratılmayacağı açıklandı ancak bununla birlikte Black Panther 2 hakkında çok az şey biliniyor.

Wakanda Krallığı Dizisi Geliyor

Coogler’in şirketi Proximity Media, Disney ile yeni diziler geliştirmesine izin verecek beş yıllık bir televizyon anlaşması imzaladı. Bunlardan ilki de Black Panther’ın olduğu Wakanda Krallığı‘na odaklanan bir dizi olacak. Dizi hakkında henüz bir detay verilmedi.

Disney’in Yönetim Kurulu Başkanı Bob Iger bir açıklamasında şunları söyledi;

Ryan Coogler’ın hikaye anlatıcılığı, vizyonu ve kapsamı; onu kuşağının öncü film yapımcılarından biri haline getiriyor. Ryan, Black Panther ile çığır açan hikaye ve ikonik karakterleri anlamlı ve unutulmaz bir şekilde hayata geçirerek önemli bir an yarattı. İlişkimizi güçlendirmekten heyecan duyuyoruz. Ryan ve ekibiyle daha harika hikayeler anlatmak için sabırsızlanıyoruz.

Ryan Coogler ise kendi açıklamasında şunları belirtti;

The Walt Disney Company ile ortaklık yapmak bir onur. Onlarla Black Panther’da çalışmak bir hayalin gerçekleşmesiydi. Televizyonun önde gelen isimleri Bob Iger, Dana Walden ve diğerleriyle projemizi başlatmaktan daha mutlu olamazdık. Disney platformları aracılığıyla tüm dünyadaki izleyicilerle öğrenmeyi, büyütmeyi ve onlarla ilişki kurmayı dört gözle bekliyoruz. Kevin Feige, Louis D ile ilk adımımızı atacağımız için özellikle heyecanlıyız.

Doğrusu Wakanda gizemler ve derin hikayelerle dolu bir yer. Burayı görmüş olsak da oranın geçmişini, fantastik hikayelerini dinlemek harika olacaktır. Marvel Sinematik Evreni’nde beni en çok heyecanlandıran filmlerden birisi Black Panther olmuştu ve bunda Wakanda’nın etkisi büyüktü. O muhteşem toprakları daha uzun hikayelerde görmek çok güzel olacak.

Kaynak: Screenrant

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.