Fallout

Warrior (Fallout: Tactics)

fallout-logo

Pek dikkat edilmese de Fallout: Tactics’in de bir ana karakteri bulunmakta. Oyunda birden fazla karakteri canlandırmamıza rağmen, hikaye Warrior isimli Brotherhood of Steel General’inin gözünden anlatılır.

Hikayesi çok fazla bilinmeyen Warrior, kısa sürede Brotherhood of Steel askerleri arasında yükselen biri olur. BoS tarafından bir kabileden alınan Warrior, öncülük ettiği her grubu başarıya ulaştırmıştır. Öte yandan General Simon Barnaky, Warrior’un kabile kökenlerinden dolayı, karaktere şüpheyle yaklaşmaktadır.

fallout-tactics-warrior

Warrior, üzerindeki baskıya rağmen oldukça hızlı bir şekilde Brotherhood of Steel rütbeleri arasında yükselerek efsane haline gelir. Sadece BoS içerisinde değil, çorak topraklarda da tanınan bir asker olur.

Warrior, öncelikle Chicago bölgesine terör estiren yağmacılar ve kabileleri yok eder. Sonrasında Beastlords adı verilen, psişik güçlere sahip bir kabileyle mücadele eder. Bu kabile özel güçleri ile çorak toprakların en vahşi hayvanlarına söz geçirmekte ve kendi amaçları için kullanmaktadır.

Brotherhood of Steel içerisinde Latham adıyla bilinen bir asker, FEV etkisi ile Super Mutant’a dönüşür. Gammorin adını alan bu asker, Master’ın ordusundan geriye kalanları da toplayarak çorak topraklarda kontrol sağlamaya çalışır. Warrior’un çalışmaları sayesinde bu ordudan geriye kimse kalmaz.

Öte yandan Warrior’un en büyük galibiyeti Vault 0 içerisinde bulunan yapay zeka Calculator’a karşı olacaktır. Warrior, nükleer başlıklı bir bomba ile Vault 0’ın mühürlü kapılarını patlatır ve içeriye girer. Gizli barınağın içerisinde Calculator’un robot ordusuyla mücadele ederek, yapay zekayı alt eder.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fallout Tarihçesi - Bölüm 4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.