Sinema Haberleri

RoboCop Hem Köklerine Hem Sinemaya Dönüyor

İlk olarak 1987 yılında hayatımıza giren, özellikle bilimkurgu hayranları tarafından çok sevilen sibernetik insan RoboCop geri dönüyor!

Beyaz perdenin ikonikleşen bilimkurgu karakterlerinden biri olan RoboCop’a yeni bir devam halkası kazandırmak için çalışmaların devam ettiği ortaya çıktı. Müjdeli haber, serinin ilk filminin senaristi Ed Neumeier’dan geldi.

Den Of Geek’de yer alan habere göre senarist Edward Neumeier; “İnsanların hala RoboCop’la ilgileniyor olması güzel bir şey ve MGM’de yeni bir devam halkası üzerine çalışıyorum. Belki yeni bir devam halkası çıkarabiliriz” diye konuştu. MGM’in katledilen polisten suçlarla savaşan cyborg robot Alex Murphy’e geri dönmenin yollarını aradığını belirten senarist, “Bir sürü RoboCop filmi oldu ve yakın zamanda bir de yeniden çekim yapıldı. Şu an üzerinde çalıştığımızın ise  hepimizin bildiği ve sevdiği eski RoboCop’a geri dönüp oradan ilerleyeceğini söyleyebilirim. Bu, aslında bana göre ilk filmin bir devamı,” diye belirtti.

Çizgi romanı, ülkemizin önemli çizerlerinden Mehmet Korkut Öztekin tarafından çizilen RoboCop, sadece sinema değil aynı zamanda bilimkurgu yapımları için de önemli bir eser. Son yayınlanan film çok sevilmemişti ama RoboCop her zaman bir klasik olarak zaten bilimkurgu hayranları için önemli bir yer etmişti. Bu nedenle RoboCop’un köklerine dönecek olması sevindirici.

Orijinal RoboCop serisi 3 filmden oluşmuş ve Amerikan gişelerinde toplam 109,8 milyon dolarlık gişe elde etmişti. 2014 yılında gelen, İsveç oyuncu Joel Kinnaman başrollü yeniden çekim RoboCop ise Amerikan gişesinde 58,6 milyon dolar gişe elde ederek beklentilerin altında kalmıştı. Bakalım devam halkası nasıl bir seyir izleyecek?

Kaynak: Den of Geek, Beyazperde

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.