Sinema Haberleri

Elizabeth Olsen, Kadın Kahramanlarla Bir Film İstiyor

İlk kez tamamı kadın süper kahramanlardan oluşan bir ekiple karşımıza çıkacak DC filmi Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn), zaman zaman gündeme gelen bilindik soruyu yeniden akıllara getirdi: Kadın kahramanların macerasına odaklanan bir Marvel filmi gelir mi?

CinemaBlend’de yer alan habere göre BuzzFeed News’ta yayımlanan AM2DM’e konuk olan Elizabeth Olsen bu soruya yanıt verdi. 

Marvel Sinematik Evreni’nde Scarlet Witch’e hayat veren Olsen şunları söyledi:

Bence insanlar bu karakterleri gerçekten seviyor. Marvel filmlerindeki tüm erkeklerin izleyicilerimizi tatmin edecek çok muhteşem bir iş yaptığını düşünüyorum. Eğlenceliler ve yetenekliler. Tüm kadınlar da öyle. Ve onlara ekranda olabilecekleri daha fazla zaman tanımanın sanırım büyük bir etkisi olur. Çünkü çizgi romanlar, sadece diğer büyük erkekleri izlemek isteyen erkekler için değildir.

Olsen süper kahramanları ve çizgi romanları seven çok sayıda kadın olduğuna düzenlenen etkinliklerde bizzat şahit olduğunu da sözlerine ekledi.

Çizgi roman dünyasının yalnızca erkeklere atfedilmesi geçmişten gelen basmakalıp bir görüş ve bu görüşün yanlış olduğu yıllar içinde kanıtlanmış durumda.

Ayrıca 10-20 yıllık süreçte Marvel filmlerinin ve diğer çizgi roman uyarlamalarının gösterdiği başarıyla birlikte bu hayran kitlesi artık hiç olmadığı kadar büyük.

Marvel Sinematik Evreni bir araya gelip kendi filmlerine imza atacak kadın kahramanlar açısından bir eksiklik yaşamıyor. Scarlet Witch, Captain Marvel, Nebula, Valkyrie gibi kadın kahramanlar yenilmesi güç bir ekip oluşturabilir.

Elizabeth Olsen, kadın süper kahramanlara odaklanan bir Marvel filmini destekleyen ilk Marvel aktristi değil.

Tessa Thompson, Brie Larson, Zoe Saldana, Scarlett Johansson, Pom Klementieff ve Karen Gillan 2017’de Marvel Studios Başkanı Kevin Feige’le böyle bir proje üzerine görüşmüştü.

Captain Marvel’e hayat veren Brie Larson da bu hafta verdiği bir röportajda kendisinin ve kadın meslektaşlarının bu tür bir proje için hala istekli olduğunu söylemişti.

Kaynak: Independent, Cinemablend

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.