Oyun Haberleri

Steam Next Fest Şubat 2022 için Demo Başvuruları Açıldı

Bu kış Steam’in sonbahar ve yılbaşı indirimlerinin ardından yine demo etkinliği geliyor. Steam Next Fest Şubat 2022 başvuruları devam ederken hangi oyunların demolarını deneyebileceğimizi tahmin edip sizler için listeledik.

Steam bu kışı etkinlikleriyle doldurdu. 24 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Sonbahar İndirimleri geliyor. Onu 22 Kasım – 5 Ocak tarihleri arasında Yılbaşı İndirimleri takip edecek. 21-28 Şubat‘ta da yine Next Fest demolarını oynayacağız.

Her yıl olduğu gibi Steam yine sonbahar indirimini son güne kadar erteledi ve Kara Cuma ile kesiştirdi. Baharın son haftasında başlayacak olan etkinliğin önceki yıllardaki gibi mini oyunlarla gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz. Ondan bir ay sonra da yılbaşı indirimleri gelecek. Muhtemelen almayı istediğimiz oyunlar bunlardan en az birinde indirime girecektir.

İlgili Makaleler

Bizim için Steam’in indirimleri kadar demo etkinlikleri de ilgi çekici. Zira bu etkinlikler esnasında önümüzdeki 1 yıllık süreçte çıkacak oyunları deneme fırsatımız oluyor. Haziran ayındaki Next Fest’te Unpacking ve WarTales gibi oyunları deneme şansımız olmuştu. Ekim ayında ise öne çıkan demo’lardan bazılarını incelemiştik. Mesela The Bookwalker, The Last Campfire ve Wytchwood‘u beğenmiştik.

Steam Next Fest Şubat 2022

Yeni Next Feast’te demolarını sergilemek isteyen oyunlar için başvurular 6 Aralık’a kadar açık. 2022’de çıkmasını heyecanla beklediğimiz birçok oyun var. Bunlardan 11 Ocak’ta çıkacak Weird West, 17 Şubat’ta çıkacak olan Total War: Warhammer III ve 25 Şubat’ta çıkacak olan Elden Ring Next Fest’ten önce çıkacaklar. Dolayısıyla etkinliğin bir parçası olmayacaklar. Peki bu etkinlikte hangi oyunların demolarını görebiliriz? Açıkçası şu an elimizde resmi bir oyun listesi yok. Fakat oyunların çıkış tarihleri bize biraz fikir veriyor.

Tahminen Steam Next Fest – Şubat 2022’de Hangi Oyunları Görebiliriz?

  • 1 Mart‘ta Elex‘in ikinci oyunu geliyor. Ancak bu oyunun demoya uygun olup olmayacağını bilmiyoruz. Çünkü ilk oyunun direkt devamı niteliğinde olacak.
Elex II
  • Broken Roads en çok beklediğimiz CRPG oyunlarından bir tanesi. Normalde 2021’de çıkacaktı ama ertelendi. Etkinlikte demo’sunu görmeyi çok istediğimiz oyunlardan. Umarız ki demo yayınlarlar.
  • Stray: Annapurna Interactive‘in sokak kedisi olarak oynadığımız oyununu heyecanla bekliyoruz. 2022’nin ilk çeyreğinde çıkacak oyun demosuyla Next Fest’te yer alabilir. Üstelik 2022’de çıkacak Little Kitty Big City de bize bir kedinin maceralarını oynatacak. Dolayısıyla her iki oyunu da festivalin demo listesinde görme şansımız var.
  • Starfield‘ın 2022’de çıkmasını bekliyoruz. Fakat hem AAA oyun olduğu için hem de yayıncı firması Bethesda olduğu için bize bir demo sunma ihtimalleri neredeyse yok gibi.
Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge
  • 2022’de gelecek ama çıkış tarihi belli olmayan oyunlardan merakla beklediğimiz bir diğeri ise The Invincible. Muhtemelen romanı okuyarak da oyuna hazırlanabiliriz. Ancak hazırlıklarımızı bir de demo ile taçlandırmak hiç fena olmazdı.
  • Hazır konu uzay araştırmalarından açılmışken Opportunity‘nin de demolar arasında yer alabileceğini ekleyelim. Bu oyunda da Mars’a gönderilen Opportunity robotunun başından geçenleri oynayacağız.
  • The Fabulous Fear Machine kesinlikle bir demo’ya ihtiyaç duyan oyunlardan. Zira görselleri çok ilgi çekici olsa da tanıtımı oyunun nasıl bir deneyim sunduğunu anlatmaya yetmiyor. 2022 baharında çıkacak oyun Next Fest’te olması gereken oyunlardan biri bence.
The Fabulous Fear Machine
  • H.R. Giger‘in sanatından esinlenen korku türündeki FPS Scorn ise geçtiğimiz 5 yılda gelmedi, muhtemelen 2022’de de gelmeyecektir. Bu yüzden onun da 2022 diye duyurulan yeni çıkış tarihini görmezden gelebilir, etkinlikte yer almayacağını gönül rahatlığıyla iddia edebiliriz.

Bu liste bizim tahminlerimizi içeriyordu. Siz Next Fest’te hangi oyunları görmeyi bekliyorsunuz? Tahminlerinizi bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Starcraft II: Legacy of The Void Betası Başlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.