Oyun Haberleri

Bethesda’nın Starfield Oyununun Haritası Devasa mı Olacak?

Reddit üzerinden yayınlanan sızıntı (leak) Bethesda‘nın Starfield oyunundaki her bir gezegenin Skyrim‘den daha büyük haritalara sahip olacağını iddia ediyor. Öyleyse bizi keşfetmesi yüzlerce saat alacak devasa bir oyun bekliyor demektir.

Starfield Bethesda yöneticilerinden Todd Howard‘ın “uzayda geçen Skyrim” diye tanıttığı bir oyundu. Biz Fallout ve The Elder Scrolls evrenlerini birleştirecek bir RPG olmasından etkilenmiştik. Zaten sadece Bethesda’nın yeni oyunu olduğu için bile ilgi çekmeyi garantiliyor.

Starfield için Reddit’ten bir sızıntı haberi geldi. Hatırlarsanız Ağustos’ta gezegen tanıtımları içeren minik fragmanlar yayınlanmıştı. Sızıntı haberi ise gezebileceğimiz bu gezegenlerin haritalarının her birinin Skyrim haritasından daha büyük olduğunu iddia ediyor. Oyunun zaten yüzlerce saat oynanabilecek, keşif ağırlıklı bir oyun olduğunu yapımcılar söylemişti. Fakat biz Skyrim’i de yüzlerce saat oynuyorduk zaten! Skryim’den büyük haritalara sahip ikiden fazla gezegen heyecan uyandırıcı bir haber ve binlerce saat oynanış ima ediyor. Lakin bu haritaların ne denli dolu olacağı ve keşif yönünün ne kadar eğlenceli olacağı da tabii ki çok önemli.

İlginizi Çekebilir  Eski Dostlara Merhaba Deyin: Doughlings-Arcade

Sızıntı aynı zamanda Tanrı ile İsa’nın yıldızlardan geldiğine inanan ve onların doğduğu yeri aramakta olan bir grubun varlığından da bahsediyor. Bu iddia da Starfield için yayınlanan yeni videoda bir nebze kendisine destek buluyor. Zira yeni video gezegenlerdeki güçler ve gruplardan bahsederken dini bir tarikatı da tanıtıyor. Yine de hem harita büyüklüğü hem de İsa’nın evini arayan kimselerin varlığını bir sızıntıdan öğrendiğimizi vurgulayalım. Bu bilgilerin yanlış çıkma ihtimali gayet yüksek.

Starfield Fragmanları

Size haziran ayında Starfield hakkında tüm bildiklerimizi özetleyen bir yazı yazmıştık. Onu buradan okuyabilirsiniz. O zamandan bu yana oyunun hem PC hem de XBox konsolları için çıkacağı netleşti. Çıkış tarihi 11 Kasım 2022 olarak duyuruldu. Ayrıca birkaç yeni fragman da yayınlandı.

YouTube player
İnsanlığın yeni başkenti: New Atlantis
YouTube player
Eğlencenin ve balıkçılığın adresi: Neon
YouTube player
Duvarlarının ötesinde tehlikeli uzaylı yaratıklarıyla Akila City.

Oyunun dizayn direktörü Emil Pagliarulo The Settled Systems fragmanında Starfield’ın dünyasına dair daha detaylı bilgi veriyor. Karakterimiz Constellation adındaki bir kuruluşun yeni üyesi. Görevi ise galaksinin en uzak köşelerindeki gizemleri keşfetmek olacak. Tabii bunu yaparken yolumuz tehlikeli kimseler ve varlıklarla kesişecek. Mesela korsanlar, vahşi uzay yolcuları ve bağnaz tarikat üyeleri tetikte olmamızı gerektiren tehditlerden bazıları.

YouTube player

Peki siz devasa haritalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu sizi heyecanlandıracak bir haber mi? Yoksa keşfedilmesi gereken geniş bölgeler size yorucu mu gelir?

Kaynak: GamesRadar

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Bethesda, Westworld Yapımcılarına Dava Açtı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.