Oyun Haberleri

The Invincible Oyunundan İlk Fragman Geldi

The Invincible oyunundan ilk fragman geldi. Stanislaw Lem‘in Yenilmez romanından uyarlanan oyunun fragmanı ve oynanışı Firewatch oyununu anımsatıyor.

Aslında teknik olarak bu oyunun ilk fragmanı değil. Starward Industries daha önce oyunun müziklerinden birini video olarak paylaşmıştı. Ancak bu kez oyunun nasıl olacağını gösteren fragman gibi bir fragman geldi. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Oynanış açısından birçok çeşitlilik içeriyor. Keşif, yön bulma, NPC’ler ile yüzyüze tartışmak, analog birçok teçhizatı kullanmak, ipuçlarını takip etmek, drone’lar kullanmak, robotlarla etkileşime geçmek, verilerden anlam çıkarmak ve araç sürmek gibi. Etkileşimler büyük oranda radyo üzerinden olacak. Bazen duygusal, yoğun ve hatta kişisel konuşmalar olacak. Bu açıdan bakınca aslında Firewatch’u anımsatıyor olabilir.

Markuszewsk – Starward Industries CEO’su.

The Invincible, Polonyalı bağımsız oyun geliştirici firma Starward Industries‘in ilk oyunu olacak. Fakat ekibin üyeleri deneyimsiz kimseler değil. CD Project Red gibi firmalarda çalışmış isimler. Ayrıca uyarlamakta oldukları roman da yine Polonyalı bir yazarın eseri. Yani eserin ve yazarın kendine has özelliklerini korumaya istekli, onunla aynı kültürden gelen bir ekibin ellerinde olacak Yenilmez romanı. Oyunun eğlenceli web sitesini buradan inceleyebilirsiniz. Steam sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Web sitesinin tasarımı bile ekibin iyi bir iş çıkarabileceğini gösteriyor. 5 dakikalık fragmandaki müzik de hiç fena değil. Oynanış açısından nasıl olur bilemeyiz ama bu oyun sanatsal bir tatmin vaat ediyor. Oyuna dair daha fazla şey öğrenmek için hikayesini tanıttığımız eski haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

The Invincible 2022’de PC ve yeni nesil konsollar için çıkacak. Tam çıkış tarihi henüz belli değil.

Oyun çıkmadan romanını okumak isterseniz romanın Türkçe çevirisi mevcut. Stanislaw Lem’in kitaplarının çoğunu Alfa Kitap Türkçeye kazandırıyor. Ancak Yenilmez’in Türkçe baskısını şu anda İthaki Yayınları yapıyor. Daha öncesinde İletişim Yayınları da romanı çevirmişti.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  "Ortaçağ Dünyası" Kitabı Raflarda!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.