Oyun Haberleri

Elden Ring, Dark Souls Severleri Mutlu Edecek Gibi Duruyor

Elden Ring 25 Şubat 2022‘de çıkacak. Yeni oynanış videosunda dövüşler, mekan ve karakter tasarımları çok hoş duruyor. Dark Souls’un devamı niteliğindeki oyun onu heyecanla bekleyenlerin yüzünü muhtemelen kara çıkarmayacak.

Elden Ring, Dark Souls ve Sekiro: Shadows Die Twice oyunlarının geliştiricisi FromSoftware‘in yeni oyunu. Oyunun hikaye yazarlığını ise Taht Oyunları‘nın ünlü yazarı George R. R. Martin yapıyor. Oyunun Dark Souls ile benzerliği herkesin dilinde. Fakat zaten oyunun Dark Souls’un devamı niteliğinde olacağını yazarı açıklamıştı. Elden Ring hakkında bildiğimiz her şeyi bir araya topladığımız haberimize de buradan ulaşabilirsiniz. Fakat bugün yayınlanan video ile o haberin üstüne yeni bazı şeyler de öğrenmiş olduk. Elden Ring Steam’de 299 TL’den ön satışa çıktı bile.

YouTube player

Yeni Video Elden Ring Hakkında Neler Söylüyor?

Oyunun haritası nispeten büyük. Ancak haritanın tamamını görmek için harita parçalarını toplamak gerekecek. Dünyası, görselleri ve yaratık tasarımları gayet güzel görünüyor. Bu dünyada materyal toplayarak üretim (crafting) yapabileceğimizi bilmek de güzel. Dövüşlerin çoğu isteğe bağlı olacak. Zira düşmancıl karakterlerin yanından gizlice geçip gitme seçeneğimiz de var. Daha önce bölgeler arasında geçiş yapmak için binek kullanacağımızı biliyorduk. Fakat bu video ile binekleri dövüşürken de kullanabileceğimizi görüyoruz.

Ruhları ve büyüleri kullanmak da hem görsel açıdan güzel, hem de oynanış açısından ilgi çekici. Ruhların farklı türde olacakları ve farklı avantajlar sağlayacağını söylüyorlar. Benzer şekilde farklı silahlar da bize farklı dövüş stilleri kazandıracakmış. Zaten dövüşlere dair tüm sahneler ilgi çekici duruyor. Bu açıdan da Dark Souls hayranlarını tatmin etme potansiyeline sahip. Zindanlar ise belirli başlangıç ve bitiş noktaları olan doğrusal bir çizgi gibi ilerlemeyecekmiş. Bazı zindanlara bulduğumuz açıklıklardan sızmak ve kendimizi son odada bulmak mümkün olacakmış.

Haritada bizi zorlayacak birçok mekan ve yaratık olacak. Fakat bunlarla tek başımıza başa çıkmak zorunda değiliz. Çoklu oyuncuyu destekleyen bu oyunda gerek yardımımıza gerek karşımıza başka oyuncuları davet edebileceğiz.

Video beklentileri düşürmedi. Umalım da heyecanımız boşa çıkmasın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.