Oyun Haberleri

George R.R. Martin, Elden Ring Oyununun Dark Souls’un Devamı Olduğunu Doğruladı

FromSoftware‘in geliştirdiği Elden Ring‘in görüntüleri ilk ortaya çıktığı anda hep bir ağızdan, “Aaa Dark Souls” demiştik ki George R.R. Martin, oyunun Dark Souls‘un bir devamı olduğunu açıkladı.

Northwestern Üniversitesi Medill Gazetecilik Okulu‘ndan onursal doktora ünvanı alan yazar George R.R. Martin, WTTW News‘e konuştu. Bir video oyunu üzerinde çalışmanın farkı sorulan Martin, “Aslında önemli ölçüde farklı. Bazı video oyunlarını oynadım. Büyük bir video oyuncusu değilim. Ancak Elden Ring oyunu, Japonya’dan çıkan Dark Souls‘un devamı niteliğinde bir oyun” yanıtını verdi. Böylece Martin, Elden Ring‘in fragmanını izledikten sonra hepimizin aklında beliren ilk düşünceyi de doğrulamış oldu.

Martin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aslında bu çalışmayı yıllar önce tamamlamıştım: Bu oyunlar filmler gibi, gelişimi uzun zaman alıyor. Temelde oyunda bir dünya yaratmak istediler, fantastik ve bilimkurguda büyük bir etken olacak bir dünya inşası istediler. Gerçekten karakterler ve hikayeden bahsetmiyoruz ama kurulum neredeyse her şey kadar önemli: Tolkien’ın Orta Dünyası, Robert E. Howards’ın Hyborean Çağı, Isaac Asimov’un Vakıf Evreni…”

Elden Ring‘in geliştirilme aşamasında FromSoftware‘in ara sıra ona ufak tefek şeyler gösterdiğini ancak dünyanın kurulmasından sonra bu sürece çok az katılımı olduğunu belirten Martin, “Onlar için arka planda oldukça detaylı bir çalışma hazırladım ve onlar bu noktadan alıp devam ettiler. Bu yüzden onları görmeyeli seneler oldu. Ama düzenli aralıklarla gelip tasarladıkları canavarları ya da en son özel efektleri veya havalı şeyleri gösterdiler. Ancak oyun çok yavaş gelişti ve Ocak ayında ortaya çıkacak. Ben de oyunu görmek için herkes kadar sabırsızlanıyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

George R.R. Martin‘in kurduğu evreni oyun dünyasına taşıyan FromSoftware, Elden Ring‘in 21 Ocak 2022‘de çıkacağını duyurmuştu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Remnant: From The Ashes, Adventure Mode ve Yeni Leto's Lab Zindanı İle Karşımızda!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. devamı falan değil, tamamen yeni bir dünya-evren. denilmek istenen ruhani bir devamı olduğu, martin bir oyuncu olmadğı için biraz batırdı açıklamasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.