Oyun Haberleri

Dijital Oyunlar Milli Takımı Kuruluyor!

pc-gamer-banner

Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu’nun ilk toplansıtısından beklenen karar çıktı

Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu (TÜDOF), Federasyon Genel Sekreteri’nin atanmasından sonraki ilk resmi yönetim kurulu toplantısını Mevlüt Dinç’in başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda alınan kararla ilgili olarak Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu Genel Sekreteri Kemal Tatar, “Federasyonumuz, başarılı oyunculardan milli takım oluşturacak” dedi.

Kemal Tatar, kişisel gelişim ve takım çalışması açısından en uygun oyunlar için ligler düzenleme kararı aldıklarını söyledi.

Türkiye’de konsol, mobil, bilgisayar gibi çeşitli platformlarda, dijital oyunlarla ilgilenen 15 milyonu aşkın kişinin olduğunu kaydeden Tatar, “Bu sayede milyonlarca oyuncu, takipçisi oldukları oyunlarla ilgili kendilerine hedefler koyabilecek. Oyuncular, TÜDOF hakemleri sayesinde, adil ortamda mücadele etme şansına erişecek. Federasyonumuz daha sonra, ligde başarılı olan oyunculardan milli takım kuracak” şeklinde konuştu.

gamingİLK RESMİ YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

TÜDOF Yönetim Kurulu’nun ilk resmi toplantısında görev dağılımı yapılırken, öncelikli konular gözden geçirildi ve 2012 yılı faaliyet programı değerlendirildi.

TÜDOF Yönetim Kurulu, resmi toplantısı öncesinde gerçekleştirilen toplantılarda altyapısı oluşturulan ve kapsamı belirlenen projeleri gözden geçirdi. TÜDOF öncelikli projeleri; “eSpor kapsamında Dijital Oyunlar Ligi’nin müsabaka alanları ve milli takımların alt yapısının kurulması”, “oyunların derecelendirilmesi”, “aile ve gençlerin bilinçlendirilmesi”, “geleneksel oyun kültürünün yaygınlaştırılması”, “Yerli Oyun Platformu (YOP) kurulması”, “Engelleri Oyunla Aşıyoruz” olarak belirlendi.

TÜDOF Yönetim Kurulu tarafından görüşülen konulardan birisi olan eSpor kapsamındaki oyun kuralları ile hakem ve antrenör yönetmeliklerinin ilgili kurullarca 23 Temmuz 2012 tarihine kadar hazırlanarak Genel Sekreterliğe teslim edilmesi kararı alındı. Ayrıca Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu İl Temsilcilerinin atanabilmesi konusunda gerekli kriterlerin belirlenerek, İl Müdürlüklerine resmi yazı gönderilmesi kararı aldı.

TÜDOF Yönetim Kurulu, Etik ve İtibar Derneği tarafından yürütülen “Bilgi ve Teknoloji Uygulamaları Kanalıyla İş Etiği Kültürünün Yaygınlaştırılması Projesi”ne destek olma ve projede yer alma kararı aldı.

TÜDOF Başkanı Mevlüt Dinç, toplantı sonrası yaptığı açıklamada: “Daha önce yaptığımız bir dizi toplantı ve ön çalışma bu ilk resmi TÜDOF Yönetim Kurulu toplantısıyla bir zemine oturtulmuş oldu. Değerli yönetim kurulu üyelerimizin tam desteği ile projelerimizi hayata geçirmek için bu önemli adımı atmaktan çok büyük memnuniyet duyuyorum. Oyun sektörünün tüm paydaşlarla ve devletimizin desteğini alarak hızlı ve etkili büyümesi, ülkemizin bu alanda bölgesel lider olması en büyük hedefimizdir,” dedi.

TÜDOF HAKKINDA

TÜDOF, Türkiye’de oyun sektörünün planlı büyümesi ve bu alanda ülkemizin bölgede lider olması, hem oyuncular hem de geliştirici ve satıcı firmalar açısından zenginleştirilmesi, geleneksel oyun kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı altında 61. Federasyon olarak 2011 yılında kuruldu.

TÜDOF YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Mevlüt DİNÇ: Başkan
Kemal TATAR: Genel Sekreter
Sabri BURHAN: Asbaşkan
Erdem ÇELİK: YK Üyesi
Alper AKCAN: YK Üyesi
Hasan ÇOLAKOĞLU: YK Üyesi
H. İsmet GÖKSEL: YK Üyesi
İ. Barış ÖZİSTEK: YK Üyesi
Günseli Özen OCAKOĞLU: YK Üyesi
Haluk İSKENDER: YK Üyesi
Ergün SAYGILI: YK Üyesi
M. Gökhan AHİ: YK Üyesi
Füsun NEBİL: YK Üyesi
Gökçe TEKİNTURHAN: YK Üyesi
Samih YEDİEVLİ: YK Üyesi
Erbil YİĞİTBAŞ: YK Üyesi
Serkan YALÇIN: YK Üyesi

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.