Son Haberler
Anasayfa » 2017 » Mart

Aylık Arşiv: Mart 2017

Benzersiz Bir Görsel Şölen – Ghost in the Shell

Bugün vizyona giren Ghost in the Shell (Kabuktaki Hayalet) filminin ön gösterimine FRPNET ekibi olarak gittik.

İlk olarak 1989’da Masamuna Shirow tarafından yaratılan manga serisi Ghost In The Shell, şimdiye kadar medya dünyasına birbirinden değerli ve başarılı 4 film ile 3 televizyon dizisi kazandırdı. Özellikle 1995 yapımı animenin benim için bir devrim niteliğinde olduğunu belirtmek istiyorum. Gerek ele aldığı konuya yaklaşımına, felsefi alt metnine çizimlerine ve tasarımlarına filmin ilk anından itibaren hayran kalmıştım. Peki uzun süredir üstüne yazılıp çizilen bu live-action uyarlama, manganın ve animenin yanında ne kadar başarılı?

Devamını Oku »

Twin Peaks Dizisinin Klasik Bölümleri FX Ekranlarında

Tam 27 sene sonra yepyeni bölümleriyle Mayıs ayında FX ekranlarına dönecek olan David Lynch efsanesi Twin Peaks‘in, ilk iki sezon bölümleri en baştan başlamak, tekrar izlemek ya da hatırlamak isteyenler için 3 Nisan‘dan itibaren hafta içi her akşam 00.20‘de FX ekranlarına geliyor.

Devamını Oku »

American Gods Dizisinin Açılış Videosu

Starz kanalında 30 Nisan’da yayınlanmaya başlayacak olan, Neil Gaiman’ın aynı isimli kitabından uyarlanan American Gods dizisinin açılış videosu yayınlandı. American Gods dizisinin açılışı bize neonlardan görsel bir şov sunuyor!

Ghost in the Shell Vizyonda!

Aynı isimli bilimkurgu türündeki anime ve mangadan sinemaya uyarlanan Ghost in the Shell (Kabuktaki Hayalet) filmi bugün vizyona girdi.

Devamını Oku »

Game of Thrones – Long Walk

Game of Thrones dizisinin 7. sezonundan yepyeni fragman yayınlandı. İşin Taht Oyunları olduğunu yüzümüze vuran bir fragman olmuş.

Bir Masal Kitabının Kahramanı Olun – Narborion Saga İncelemesi

Indie oyun firması Liber Primus Games‘in hikaye kitabı tandanslı oyunu Narborion Saga incelemesi ile karşınızdayız.

Yaratıcı ekibinde ödüllü roman yazarı Francis Hora ve popüler D&D dergisi Dragon’un eski editörü, yazar Dr. Tom Pollak‘ın bulunduğu Narborion Saga’da, yüksek fantezi diyebileceğimiz bir diyarda, dinamik bir hikayenin baş kahramanını canlandırıyor, vereceğimiz kararlarla geleceğe yön vermeye çalışıyoruz.

Devamını Oku »

One-Punch Man’in İkinci Sezonu Yapım Aşamasında

Uzun bir süredir sesi soluğu çıkmayan One-Punch Man‘in ikinci sezonunun yapım sürecinde olduğu resmen duyuruldu.

Devamını Oku »

Klasik Dungeons and Dragons Senaryoları Yenileniyor

Geçtiğimiz günlerde sona eren ve Dungeons and Dragons‘ın yaratıcılarından Gary Gygax‘in anısına düzenlenen GaryCon‘da eski FRP oyuncularını mutlu edecek bir açıklama geldi. Unutamadığımız senaryolar yeni halleriyle geliyor!

Devamını Oku »

Lovecraft Hikayeleri Animeye Dönüşüyor – Force of Will

Yazdıklarıyla korku türüne yeni bir soluk getiren H. P. Lovecraft, yine bir yapıma ilham kaynağı oluyor. Altyapısını Lovecraft öykülerinden alan Force of Will animesi, oldukça ilgi çekici gözüküyor.

Devamını Oku »

IT Filminden İlk Resmi Fragman

Stephen King’in aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanan IT filminden ilk resmi fragman yayınlandı.

Maine’in Derry isimli kasabasında çocuklar bir bir kaybolmaktadır ve bir grup çocuk da kendi korkularıyla yüzleşirler. Daha önce iki bölümlük televizyon dizisi olarak da yayınlanan IT, ekranların en korkunç karakterlerinden Pennywise’ı bizlere sunmuştu. Sinemada da yine aynı dehşeti yaşayacağız gibi görünüyor. Film 8 Eylül’de vizyona girecek.