Sinema Haberleri

Lovecraft Hikayeleri Animeye Dönüşüyor – Force of Will

Yazdıklarıyla korku türüne yeni bir soluk getiren H. P. Lovecraft, yine bir yapıma ilham kaynağı oluyor. Altyapısını Lovecraft öykülerinden alan Force of Will animesi, oldukça ilgi çekici gözüküyor.

Mevzu bahis Lovecraft olunca, insanların neden bu dahi adamın yazılarını birebir yansıtmadığını düşünür oldum. Sadece “esinlendik” demekle olmuyor. Yap işte “Deliliğin Dağlarında” filmini. Tadından yenmez.

Yine de esinlenmeler başarılı tatlar ortaya çıkarıyor. Yamatoworks firmasının hazırladığı Force of Will, ilk bakışta bu yeni tatlar arasına girecek gibi duruyor.

Lovecraft öykülerinden yola çıkılarak hazırlanan Force of Will, yazdıkları gerçeğe dönüşen genç bir kızı anlatıyor. Canlanan öyküler, insanı korku ve umutsuzluk haline sokacak cinsten.

Filmin çıkış tarihine ilişkin henüz bir bilgi yok. Ancak görünen o ki sağlam bir yapımla karşı karşıyayız. Force of Will’in müziklerini, Tokyo Ghoul’un da müziklerini yapan Yutuka Yamada hazırlamış. Yönetmen koltuğunda ise Possessions isimli kısa film çalışmasıyla 2013 yılında Oscar adaylığı bulunan Shuhei Morita oturuyor. Yani ekip sağlam.

Bir de fragmana göz atın isterseniz. Onu da aşağıya bırakıyorum.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.