Oyun Haberleri

Steam Yaza Kadar 15 Günde Bir Etkinlik Yapacak

Steam, yaz indirimleri başlayana kadar 15 günde bir etkinlik düzenleyecek. En yakın etkinlik 21 Şubat’ta başlayacak olan Next Fest. Onu Remote Play Together etkinliği takip edecek.

Ekim ayında Steam Digital Tabletop RPG Fest düzenlemişti. Kaynağını masa üstü kutu oyunları ve FRP’lerden alan oyunlar indirime girmişti. Üstelik en sevdiğimiz oyunlar ve fantastik evrenlere dair bilgi veren bir sürü değerli konuşmacı ile söyleşi yapmışlardı. Programı özetlediğimiz yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Hatta bir de Disco Elysium‘un yaratıcısı Robert Kurvitz’in söyleşide anlattıklarını derlemiştik.

İşte Steam bu tarz etkinliklerin sayısını arttırmayı planlıyor. Önümüzdeki 6 ay için birçok ilgi çekici etkinlik planları var.

Önce 21-28 Şubat tarihleri arasında Next Fest etkinliği olacak. Bu zaten daha önceden de alışkın olduğumuz bir etkinlik. Next Fest’lerde önümüzdeki bir yıl içinde çıkacak oyunların demo’larını deneme şansımız oluyor. En son Next Fest’te incelediğimiz demo’ların listesine buradan ulaşabilirsiniz. Şubat ayının demo tahminlerini de bu yazımızda yapmıştık.

Steam Yaz İndirimleri 23 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında olacak. Neredeyse tüm oyunların indirime girdiği en yakın etkinlik o olacak.

Bunun dışında 15 günde bir yapacakları etkinlikler, yalnızca etkinliğin odaklandığı türdeki oyunlara indirim uygulayacak.

Steam Etkinlikleri

  • Next Fest biter bitmez, 28 Şubat – 7 Mart arasında Remote Play Together etkinliği olacak. Çoklu oyunculu oyunlar indirime girecek. Steam’in listesinde Left 4 Dead ve Stardew Valley gibi oyunlar var. Ancak başvuruları şu an aldıkları için hangi oyunlar ve konuşmacıların bu etkinlikte olacağını bilmiyoruz. Ah keşke o hafta boyunca birçok remote play together oyunu ücretsiz deneme dönemine girse…
  • 14 Mart – 21 Mart tarihleri arasında JRPG etkinliği olacak. Japon Rol Yapma Oyunları indirime girecek. Muhtemelen bu alanda ünlü olan oyunlardan (Final Fantasy gibi) konuşmacılar gelecek.
  • 28 Mart – 4 Nisan tarihlerinde Simfest – Hobby Edition diye bir etkinlik gelecek. Simülasyon temelli oyunlar indirime girecek. Bu, Euro Truck Simulator, House Flipper, Cities Skylines ya da Two Point Hospital gibi oyunları kapsayabilir.
  • 2 Mayıs – 9 Mayıs arasında Die-a-lot etkinliği olacak. Burada da sık sık öldüğümüz oyunlar indirime girecek. Metroidvania ya da Souls-like türündeki oyunların bu etkinliğin odağında olacağını tahmin ediyoruz.
  • 23 Mayıs – 30 Mayıs haftası yarış oyunları haftası olacak.
  • Yaz indirimlerinden sonra, 18 Temmuz – 25 Temmuz arasında da Survival etkinliği olacak. Hayatta kalma oyunları indirime girecek. Ancak yaz indirimlerinden sonra gelen bu etkinlik muhtemelen indirimleriyle öne çıkamayacak. Dolayısıyla konuşmacı listesinin göz kamaştıracağını tahmin ediyoruz.

Haziran ayında bir Next Fest etkinliği daha olabilir.

Ne yazık ki önümüzdeki 6 aylık listede bir Digital Tabletop Fest daha bulunmuyor. Belki Starfield‘ın çıkmasına denk getirirler o etkinliği, ne dersiniz? Öyle olursa 11 Kasım civarında beklemeliyiz bir sonraki Digital Tabletop Fest’i.

Bir de normalde Bahar Temizliği etkinliği olmasını bekliyorduk. Hani kütüphanemizdeki tozlanmış oyunları oynayarak rozet kazandığımız şu etkinlik. Onun da adı listede henüz geçmiyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Maalesef Ruhu Yok - Fallout 76: Wastelanders İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.