Oyun Haberleri

Steam Digital Tabletop Fest ile RPG İndirimleri Başladı

Steam’in dijital masaüstü oyunlar festivali 25 Ekim Pazartesi günü 20.00’ye kadar devam edecek. Steam Digital Tabletop Fest birçok konuşmacı ağırlayacak. Ayrıca festival boyunca birçok RPG oyunu da indirimli satılacak.

Festivalin geleceği haberini alır almaz programın öne çıkan etkinliklerini duyurmuştuk. Etkinliklerin detaylı tanıtımını yaptığımız buradan inceleyebilirsiniz. Yine de heyecanla beklediğimiz konuşmaların bilgisini kısaca tekrar edelim.

Bugün 20.00’de Disco Elysium‘un yaratıcısı ve yazarı Robert Kurvitz‘in konuşmasını dinleyeceğiz. Disco Elysium‘dan buram buram yayılan FRP sevgisini konuşurlar mı bilemeyiz. Ancak RPG oyunlarını yeniden tanımlayan bir oyun yaratmış olmalarından illa ki bahsedeceklerdir. Kurvitz’in konuşmasını da Dungeons & Dragons paneli takip edecek.

Cumartesi günü Baldur’s Gate 3‘e daha oyun çıkmadan Türkçe dil desteği getirerek bizleri mutlu eden Larian Studios‘un konuşması olacak. Pazar günü ise Paradox Interactive, World of Darkness hakkında konuşmaya geliyor. Biz de heyecanla Bloodlines 2 hakkında açıklama yapmalarını bekliyoruz. Nitekim stüdyo önce Vampire the Masquerade: Bloodlines’ın asıl yazarı Brian Mitsoda ile ikinci oyun için yaptıkları anlaşmayı bozmuştu. Yani yazar ile Bloodlines 2 için yollarını ayırmıştı. Üstüne de oyunun yapımıyla ilgilenen geliştirici firmayı tamamen projeden ayırmıştı.

Festivalin konukları ve konuşmacıları o kadar da ilginizi çekmiyorsa sizlere birkaç oyun tavsiye edelim. Listede oyunların isimlerine tıklayarak Steam sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İndirimde Alınası Oyunlar

  1. Divinity: Original Sin 2. Larian Studios’un en ses getiren oyunu şu anda Steam’de %60 indirimle 30 TL. Fantastik bir maceraya çıkmak isteyen herkese bu izometrik RPG’yi öneriyoruz.
  2. Disco Elysium. Hâlâ oynamadıysanız karakterinizin düşüncelerini ve duygularına bile karar verebildiğiniz bu şaheseri tabii ki önereceğiz. İkinci yıl dönümünü kutlamakta olan oyun %45 indirimle 33.5 TL.
  3. Black Book. Slav mitlerine dair karanlık bir RPG oyunu olan Black Book çok popüler olmasa da iyi yorumlar toplamayı başardı. %20 indirimle 32 TL’ye gelen oyunu belki alıp deneyebiliriz.
  4. Wildermyth. Karakterlerimizin çiftçilikten zindan soygunculuğuna giden yolculuklarını izlediğimiz hikaye ağırlıklı bir oyun. Sıra tabanlı dövüş sistemi ve çizgi romansal grafikleri ile Wildermyth çok olumlu yorumlar topladı. Steam Digital Tabletop Festival fiyatı %20 indirimle 32 TL.
  5. TaleSpire. “Ya ben oyun oynamak istemiyorum. Oyun oynatmak istiyorum!” diyor olabilirsiniz. Burada hepimiz FRPciyiz ne de olsa. O zaman size fantastik temalı oyunlarınızda grid (savaş alanı) oluşturmak için kullanabileceğiniz bu aracı önerelim. Üstelik TaleSpire’ı yalnızca mekan betimlemenizi görselleştirmek için dahi kullanabilirsiniz. Erken erişimden henüz çıkmamış TaleSpire %25 indirimle 30 TL.
  6. Baldur’s Gate. CRPG klasiklerini hâlâ oynamamış okurlarımız varsa %80 indirimle 6.20 TL’ye düşen bu oyunu almamak için bir bahaneye sahip değiller artık. Üstelik Baldur’s Gate 2 de %85 indirimle 4.65 TL. Larian Studios’un Baldur’s Gate 3’ü ise hâlâ erken erişimde ve bu festivalde indirime girmedi.
  7. Travellers Rest. “Ben RPG’lerin en çok handa vakit geçirmesini severim” diyenlerdenseniz %20 indirimle 20 TL’ye gelen bu oyuna erken erişimde bir şans verebilirsiniz. Pixel grafikleri ile hancı simülasyonu olarak tanıtılan Travellers Rest’i biz de en kısa sürede oynayıp incelemek istiyoruz.
  8. Pilgrims. Klasikleşmiş RPG’lerde ve simülasyonlu oyunlarda gözünüz yoksa belki Pilgrims ilginizi çeker. Elle çizilmiş görselleriyle bulmacalı bir oyun olan Pilgrims kısa bir oyun. Fakat hem olumlu yorumlar toplamayı başardı, hem de farklı bir deneyim sunma potansiyeline sahip. Üstelik ucuz da. Fiyatı %55 indirimle 8.99 TL.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.