Son Haberler
Anasayfa » 2017 » Ocak

Aylık Arşiv: Ocak 2017

Peter Capaldi, Doctor Who’yu Bırakıyor

Doktor’un son hali olarak karşımıza çıkan İngiliz aktör Peter Capaldi, Doctor Who’dan ayrılıyor ve Doktor olmaktan vazgeçiyor!

Devamını Oku »

PETA, Warhammer Karakterlerinin Kıyafetlerindeki Kürklerin Kaldırılmasını İstiyor!

Neredeyse 40 yıldır hayvan hakları konusunda mücadele veren, yeri geldiğinde ise tartışmalı uygulamaları ile eleştiri oklarının hedefi olan PETA, bu sefer odağına Games Workshop‘un sevilen karanlık fantezi evreni Warhammer‘ı aldı.

Devamını Oku »

Beauty and the Beast Filminden Son Fragman

17 Mart’ta vizyona girecek olan Beauty and the Beast (Güzel ve Çirkin) filminden son ve şimdiye kadar ki -bence- en iyi fragman yayınlandı. 

Emma Watson’ın Belle, Dan Stevens da Beast karakterini canlandırdığı filmde Luke Evans, Kevin Kline, Josh Gad, Ewan McGregor, Stanley Tucci, Audra McDonald, Gugu Mbatha-Raw, Ian McKellen ve Emma Thompson da yer alıyor.

Ben Affleck, Batman Filmi Hakkında Son Kararını Verdi

Bir süre önce, son Batman’i canlandıran ünlü aktör Ben Affleck, “Eğer ortada mükemmel bir harman olmayacaksa Batman filmini yönetmem,” açıklamasını yapmıştı. Şimdi ise filmle ilgili kararını verdi.

Devamını Oku »

Fallout: New Vegas 2 Yolda Gibi…

Fallout 4 piyasaya çıkalı daha 1 seneyi henüz geçmişken yeni Fallout oyunu söylentileri de çıkmaya başladı. Daha önce Fallout: New Orleans oyunu söylentilerini sizlere sunmuştuk ama bu sefer işler biraz daha ciddi görünüyor!

Devamını Oku »

Indie Çocuk Olmak ya da Olmak İstememek, İşte Bütün Mesela Bu – Biz, Ölümlüler İncelemesi

Seneca vakti zamanında “Biz ölümlüler, ne kadar çılgınız” demiş. Patrick Ness de kitabıyla tam olarak bunu söylemek istiyor. Okuduğunuz kitaplar, izlediğiniz filmler, oynadığınız oyunlar sizde fantastik bir şeyler yaşama ihtiyacı ortaya çıkarırken; Dünya’nın bir köşesinde ya da küçük kasabanızda hemen burnunuzun dibinde pek çok fantastik olay yaşanıyor olabilir. Bunların tam içine düşebilir, bir kısmına şahit olabilir ya da haberdar bile olmayabilirsiniz. Olsun. Hele de gençseniz, zaten yaşadığınız hayat kendi başına bir maceradır. Ayrıca zorluk seviyesi belirlemek gerekirse; yüzünde üç günlük yastık izi varken hoşlandığın kızla karşılaşmak, gece yarısı ormanda kurt adamla karşılaşmaktan çok daha üst seviyede kalmaktadır.

Devamını Oku »

Monster Notebook, Gaming İstanbul’da Oyuncularla Buluşuyor

Türkiye’deki tüm oyunseverler bugünlerde heyecanla 2 Şubat’ta kapılarını ikinci kez açması beklenen GIST 2017 için geri sayımın bitmesini bekliyor.

Yerli ve yabancı pek çok firmanın katılacağı fuarda, Monster Notebook da oyun turnuvası sponsorlukları ve çok özel ödüllerle bu etkinliğin bir parçası olacak.

Devamını Oku »

Ridley Scott’ın Yapımcılığında Bir Vampir Macerası

Ekranlarımızda vampir dizileri uzun bir süredir var ve görmeye de devam edeceğiz. Bundan kaçış yok. Fakat arada bir heyecanlanmamıza neden olan yapımlarda yok değil.

Devamını Oku »

J.R.R. Tolkien ve Dilbilim

J.R.R. Tolkien gerçek bir başyapıt olan devasa Orta Dünya‘sı ile meşhur olsa da kendisi sadece yazarlığıyla değil dilbilimine olan hakimiyeti ile de önemlidir. O, muhteşem mitolojisini yazmadan önce bir filolog idi. Hatta öyle bir filolog idi ki bugün fantastik ve bilimkurgu eserlerinde sıklıkla rastladığımız yapay dillerin babası olarak anılmaktadır.

Devamını Oku »

Oyunculara Özel GameEkstra Kadıköy’de Açıldı

Bilgisayar oyuncuları, ilk olarak bilgisayar donanımına dikkat eder ama bir o kadar dikkat ettikleri şey de ekipmanlardır. Piyasada en üst düzey oyuncu ekipmanlarını bir arada bulabileceğiniz GameEkstra, Kadıköy’de yepyeni bir mağaza açtı.

Devamını Oku »