Haberler

PETA, Warhammer Karakterlerinin Kıyafetlerindeki Kürklerin Kaldırılmasını İstiyor!

Neredeyse 40 yıldır hayvan hakları konusunda mücadele veren, yeri geldiğinde ise tartışmalı uygulamaları ile eleştiri oklarının hedefi olan PETA, bu sefer odağına Games Workshop‘un sevilen karanlık fantezi evreni Warhammer‘ı aldı.

Kürk kullanımını yıllardır protesto eden ve birçok ünlünün de kampanyalarında yer aldığı PETA, Warhammer evreninin ileri gelen karakterlerinin zırhları ve kostümlerindeki kürklerin kaldırılmasını istiyor.

Games Workshop’ın CEO’su Kevin Rountree‘ye yazılan mektupta PETA, talebini şu sözlerle dile getiriyor;

Kudretli Leman Russ ve Horus Lupercal’dan, Chaos Warrios ve Sisters of Silence’a; Warhammer evreninde hayvan ölüsü giydiği görülen birçok karakter var ve bunun hiçbir mantığı yok. Yıllarını savaş meydanlarında geçirmiş bu savaşçıların dövüş kabiliyetleriyle tanınması gerekir fakat ölü bir hayvanın kürkünü giymek için herhangi bir yetenek göstergesi değildir. Karakterleri ölü hayvan kürkleriyle sarmalamak kürk giymenin kabul edilebilir bir hareket olduğu mesajını gönderiyor ama 2017 yılında yeri olmayan bu davranışın 40,000 yılında da yeri olamaz.

Bu açıklama ile PETA, gerçek hayatta yaşanan hayvan istismarı sorunları ile hayali bir dünyadaki karakterlerin giydiği kürklerin kıyaslanmaması gerektiğini savunan Warhammer sevenlerin tepkisini çekmiş durumda. Belki de PETA gibi büyük ve global bir kuruluş hayali evrenlerdeki kürk kullanımı sorunlarından önce, barınaklarında yuva bulamayan hayvanları uyutma uygulamasına alternatif çözümler üretmekle işe başlayabilir.

İlginizi Çekebilir  Wolverine'in Geçmişten Günümüze Değişimi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. petayı yönetenin kafasından istiyorum. o zaman edebi eserlerden de hayvan kürklerini kaldırsınlar hadi bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu