Edebiyat

George R.R. Martin’den Yeni Bir Buz ve Ateşin Şarkısı Hikayesi Geliyor

Hayranların uzun zamandır heyecanla beklediği The Winds of Winter (Kış Rüzgarları) romanından ses seda çıkmasa da yazar George R.R. Martin, okurlarının gönlünü alacak gibi görünüyor.

Buz ve Ateşin Şarkısı hikayesine bağlı kısa öyküler yazdığından birçok defa bahseden ve bu öykülerin bir kısmını çeşitli ortamlarda paylaşan Martin, daha önce paylaşılmamış bir Buz ve Ateşin Şarkısı öyküsüne, hazırlık aşamasında olan bir fantastik antoloji kitabında yer verecek.

Book of Swords adını taşıyacak olan ve Hugo ödüllü yazar Gardner Dozois‘in editörlüğünü üstleneceği antoloji kitabında yer alacak öykü hakkında resmi bir açıklama henüz gelmemiş olsa da serinin dikkatli hayranlarının yakaladığı bir detay sayesinde yeni bir Buz ve Ateşin Şarkısı hikayesinin de antolojide yer alacağı doğrulanmış oldu. Antoloji kitabının tanıtımında yer alan “George R.R. Martin’den, Game of Thrones dünyasında geçen yeni bir hikaye,” açıklaması birçok okurunu sevindirmeye yetti.

Hikaye hakkında elimizdeki tek kesin bilgi Game of Thrones dünyasında geçeceği olsa da serinin sevenleri arasında dedikodular ve teoriler hızla yayılmaya başladı bile. Hikayenin tamamen yeni bir içerik olmadığı, Martin’in yıllar içinde Westeros tarihi hakkında yazdıklarının bir derlemesi olduğu iddiası ise oldukça popüler.

George R.R. Martin, yeni kitabı The Winds of Winter‘ı bu yıl çıkaracağını söylüyor ama artık ona güvenemiyoruz. Bu nedenle en kötü ihtimalle Book of Swords ile yetineceğiz. Book of Swords, 10 Ekim‘de okurlarla buluşacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.