Sinema Haberleri

Han Solo’dan Ağzı Yanan Disney, Yeni Projeler İçin Frene Bastı

Disney, Han Solo filminin gişede yaşattığı hayalkırıklığından sonra Star Wars film projelerinde yavaşlama kararı aldı.

Son dönemde solo filmlere ağırlık verilen Star Wars evreni bir süreliğine kapılarını kapatacak gibi görünüyor. Hollywood Reporter’daki bilgilere göre, Disney CEO’su Bob Iger, Solo: A Star Wars Story (Solo: Bir Star Wars Hikayesi) filmindeki başarısızlığın ardından Star Wars yapımlarını ağırdan alacaklarını doğruladı.

Han Solo‘nun yaşamını gözler önüne seren filmin başarısızlığının suçunu üzerine alan CEO Iger, “Zamanlama kararını ben verdim. Şimdi geriye baktığımda sanırım hata yaptım. Suç benim. Biraz fazla hızlıydı. Şimdi biraz yavaşlama zamanı ama bu başka film yapmayacağımız anlamına gelmiyor” dedi.

J.J. Abrams’ın, David Benioff ve D.B. Weiss ile Star Wars destanını geliştirdiklerini belirten Igor, serinin dokuzuncu filminin çalışmalarına devam edildiğini kaydetti.

Disney CEO’sunun bu açıklamasının ardından  Obi Wan Kenobi ile Boba Fett solo filmlerinin akıbeti merak ediliyor. Usta Jedi Obi-Wan Kenobi‘nin maceralarını anlatan spin-off filminin çekimlerine 2019’da başlaması beklenirken, James Mangold yönetimindeki Boba Fett filmi de 2020’ye ertelendi.

Obi-Wan Kenobi Filminin Çekimleri 2019’da Başlayacak
Boba Fett Filminden Kötü Haber

İlginizi Çekebilir  Interview with the Vampire Yeniden Beyazperdeye Uyarlanıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu