Hobi Dükkanları

Oversoul

oversoul-logo

Ankaralı olan arkadaşlarımız bilirler. Günümüz de pek bilinmese de Ankara pek çok FRP mekanına ev sahipliği yapmıştır.  Genellikle Whitewolf oynatılan Abyss, meşhur Tarık abinin kitap ve zar satan Yüksel Kırtasiyesi ve PC RPG oyunları satan Dungeon adlı dükkanları vardı ki bugün bile bulamadığınız yabancı kitap ve çizgi romanları oralarda bulabilirdiniz. Cottage vardı büyü kitapları ve fantastik pek çok şeyin satıldığı bir dükkan hatta kılıç dersleri bile verilirdi.  Gel gelelim efsaneler kaldı şimdi onlardan.

Oversoul ise bugün Ankara’da sizi oyunlara doyurabilecek yegane mekan olarak karşınıza çıkıyor. 1997-2002 yılları arasında aktif olan ve şimdi tekrar yeni yerinde olan Oversoul Ankara’nın FRP damarını elinde tutuyor!

Tabii ki en büyük özelliği ile başlamak gerekiyor. Warhammer Fantasy Battles, Warhammer 40K ve Lord Of The Rings Tabletop gibi oyunların minyatürlerini ve daha nice oyun gereçlerini üreten Games Workshop’un da Türkiye Genel Dağıtıcısıdır aynı zamanda.

Daha kapısından girer girmez Warhammer, World of Warcraft, LOTR figürleri karşılıyor sizleri. Birkaç adım daha ve fantastik kitaplar. Sonrasında ise üç tane büyük Warhammer savaş masası ve oyun oynamanın verdiği hazla gülümseyen yüzler görüyorsunuz.

Mekan doğrusunu söylemek gerekirse Warhammer temelli çıkıyor karşımıza. Her yerde Warhammer orijinal İngilizce kitapları, çizgi romanlar ve kural kitapları, yüzlerce figür, Warhammer ve W40k oyun araçları (savaş terrains vs.) görüyorsunuz. Özellikle Warhammer oyun masaları çok güzel hazırlanmış. Pek çok kişinin aynı anda oynamasına olanak sağlayacak şekilde yerleştirilmiş bu masalarda oyun oynayabilmeniz için gerekli her şey ve daha fazlası var.

Bir sonraki odada küçük bir atölyeleri bulunmakta. Bu atölyede kaba halde gelen Warhammer oyun gereçlerini kendi elleriyle boyayarak oyuncuya sunuyorlar. Size de bunlarla oyun oynamak kalıyor.

Sakın ha yanılmayın! Warhammer ağırlıklı dediysek tamamen Warhammer barındırmıyor Oversoul. Savaş sahneleriyle dolu tabloların olduğu bir koridordan geçtikten sonra iki adet oturma odasına varıyorsunuz. Pek çok masanın bulunduğu bu odalarda doya doya istediğiniz FRP sistemini oynayabilirsiniz.  Elbette FRP zarları da sürekli olarak satılmakta burada.

Tabii ki FRP mekanlarının olmazsa olmazı Magic The Gathering de satılıyor burada. Öyle yıllar öncesinin kartları da değil sürekli olarak güncel kartlar satılmakta. Oynayacak birini bulamıyorsanız oraya gitmenizde fayda var.

Oh bir de bahçesi var. Güneşli günlerde açılan bahçede bir şeyler içebilir ya da FRP oynayabilirsiniz. Ama DM’leri uyarayım. Açık havanın zihni açması sonucu hiçbir oyuncu bahçede FRP oynarken DM’lerin tuzağına düşmezmiş!

Adres:
Büklüm Sokak No: 47/1 Kavaklıdere/Ankara
Telefon: 0312 466 86 49

Oversoul web adresi: http://www.oversoul.com.tr

{gallery}foto_galeri/mekanlar/oversoul/:::0:0{/gallery}

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.