Hobi Dükkanları

The Dreamers Figure

dreamers-figure-logo

Kadıköy’ün bir başka güzel yerinde tam Rexx sinemasından aşağıya indiğiniz zaman size el sallayan birçok süper kahraman oluyor. Bir an şaşırıyor ve gözlerinizi dikkatlice açıyorsunuz. Arkadaşınızı dürtükleyip elinizi havaya kaldırıyor ve karşısını işaret ediyorsunuz. Şaşkınlığınızı onunla paylaşıp ayaklarınızı süreye süreye cama yapışıyorsunuz. Vitrinde bir sürü figür size bakıyor. En görkemli hallerini sunmuş Dreamers’ın içerisinde kutularının içerisinden çıkarılmayı bekleyen şaheserler.

FRPNET: Bize biraz kendinizden ve bu işe nasıl atıldığınızdan bahsedebilirsiniz ?
Dreamers: İsmim Alp Kamacı. Daha önceden ticaret ile ilgileniyordum. Sinema ve figürler hoşuma gidiyor yakından takip ediyordum. Gerekli Şeyler’den Mişel ve Ahmet abinin desteğini alarak bu figür işine girişmiş oldum. Neredeyse 5 yıldır şu an bulunduğum yerde figür satışı gerçekleştiriyorum. İlk başlarda film satışım da vardı ancak bir süre sonra tamamen figür işine döndüm. Aslında işin başında hayallerimi gerçekleştirmek geçiyordu. Bunu 5 yıl içerisinde başardığımı düşünüyorum. Hâlâ buradaysam ve insanlar gelip Dreamers hakkında soru soruyorlarsa bunu başarmışım demektir. Hayallerimin peşinden gittim, böylece dükkanımın ismi de ortaya çıkmış oldu.

FRPNET: Bu işe atıldıktan sonra herhangi bir zorlukla karşılaştınız mı ? Pişman olduğunuz noktalar oldu mu ?
Dreamers: Tabii ki her işin kendine has bir zorluğu mevcut. Bunun karşılaştırmasını yapıp herhangi bir işten daha zor olduğunu söyleyemem. Ama evet, ilk başlarda oldukça zorlu bir dönemden geçtim. Türkiye piyasasında bunu yapabilmek oldukça zorlu bir iş oldu. Bu zorluk kısmını biraz görmezden gelip işin eğlencesine bakıyorum. Yoksa gerçekten çok sabır gerektiren bir iş bu. Çok büyük planlarımız yok. Olabildiği kadar çeşidimizi geniş tutuyoruz. Müşteri memnuniyeti için sürekli olarak yeni figürler getirmekteyiz. Ben bu çeşidi fazla tutacaksam eğer kazandığım parayla araba almak yerine bisiklet alırım daha iyi. Çünkü buraya turistler de geliyor ve çeşidi görünce oldukça şaşırıyorlar. Kendi ülkelerinde görmedikleri figürleri getirmiş oluyorum, bunu fark ediyorum. Bu güzel bir şey aslında. Yarın öbür gün Back to the Future serisinden 2013 model DeLorean geldiği zaman onu da sergileyebiliriz, satışa dahi sunarım elimde fırsat olursa. Çünkü burada birçok yerin yapmadığı şeyi yapıyorum. Figürleri kutusundan çıkarıp vitrin üzerinde sergiye alıyorum. Bir çok mağaza bunu yapmaz. Kutusunda sergilemeyi yeğler.

FRPNET: Dreamers’a gelenler burada ne bulacaklar ?
Dreamers: Belirttiğim gibi geniş bir yelpazemiz bulunmakta. 30’a yakın marka ile çalışıyoruz. Herhangi bir distribütörlüğümüz yok. Figürleri ithal ediyoruz, herhangi bir distribütörlük çalışmamız olmadı büyük ihtimalle de olmayacak. Figür boyları olarak 7 inchten başlayıp, Life Size dediğimiz gerçek, birebir boyutlu heykellere kadar seçeneğimiz var. Genel olarak, World of Warcraft, Starcraft gibi oyunlar, bağımsız ve Hollywood filmleri, çizgi film ve animeler, Kiss, The Who gibi grupların figürleri bulunmakta.

FRPNET: Dreamers internet üzerinden satış yapmakta mı ? Katalog görme gibi bir şansımız var mı ?
Dreamers: Dreamersfigure.com üzerinden katalogumuz mevcut. Buraya giren müşterilerimiz tüm ürünlerimizi görebiliyorlar. Çoğu zaman elimizdeki tüm figürleri, heykel ve büstleri burada sergileyemiyoruz. Ancak hepsi internet ortamında mevcut. Ayrıca sitemiz üzerinden Türkiye’nin dört bir yanına ürün göndermekteyiz. Hatta Kıbrıs’a dahi ürün gönderdik.

FRPNET: Buraya gelen müşterilerinize herhangi bir özel imkan var mı ?
Dreamers: Dükkanımız öğrenciden işadamına kadar tüm kesimden insanı çekiyor. Herkese sabit bir şekilde %10 indirim sağlamaktayız. Özellikle belirtmek istiyorum ki gelecek bir kaç ay içerisinde sistemimizde değişikliğe gideceğiz. Kargo ücretlendirmesi almayacağız. Net üzerinden 6 ay vade farksız taksitleme imkanı sunacağız.

FRPNET: Dükkanda en ilgi çekici ürünler neler ?
Dreamers: Star Wars ürünleri artık tüm dünya tarafından bilindiği için kaçınılmaz olarak sunuluyor. Her zaman için bu ürünleri güncel tutuyor ve yenilerini getiriyoruz. Daha sonrasında Yüzüklerin Efendisi figürleri ve Bilgisayar Oyunları figürleri dikkat çeken ve çok satan ürünlerden.

FRPNET: İmkanınız olsaydı Dreamers dükkanını hangi diyarda açmak isterdiniz ?
Dreamers: Harry Potter’da Diagon Alley üzerinde açmak isterdim. Oldukça eğlenceli olurdu sanıyorum. Sürekli hareket halinde bir sokak, sürekli yeni müşteriler.

FRPNET: FRPNET ailesi olarak bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.
Dreamers: Rica ederim. Bu güzel röportaj için asıl ben size teşekkür ederim. Son olarak herkes hayallerinin peşinden gitsin. Bir gün elbet bu hayaller gerçekleşiyor.

Adres:
Caferağa Mah. Moda Cad. Zuhal Sok. Banu Apt. No:1/3 Kadıköy İstanbul
Tel: 0216 449 08 33

The Dreamers Figure web adresi: http://www.dreamersfigure.com

{gallery}foto_galeri/dreamers-figure/:::0:0{/gallery}

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.