Sinema Haberleri

Avengers: Age of Ultron Filminin Yeni Yıldızları Belli Oldu!

avengers-age-of-ultron-banner

Önceki haberimizde sizler için Avengers’ın yeni filmi Avengers: Age of Ultron’u ayrıntılı bir şekilde incelemiştik. Bazı oyuncuların henüz kesinleşmediğini de belirtmiştik. Ancak bugün resmi olarak iki karakterin oyuncusu ( hem de Marvel evreninde çok önemli yeri olan iki karakter) belirlendi bile!

Marvel evreninde X-Men çizgi roman, çizgi film ve filmlerinden tanıdığımız, Magneto’nun ikiz çocukları olan Wanda ve Pietro Maximoff karakterlerinin Avengers’ın yeni filminde bulunacağı haberi duyulduğunda oldukça olmulu tepkiler almıştı. Zira ikisi de çok uzun bir zamandır Avengers üyesi olan kalıcı karakterlerdir.

İlgili Makaleler

Scarlet Witch ve Quicksilver
Scarlet Witch ve Quicksilver

Film de Wanda Maximoff -kod adıyla Scarlet Witch– karakterini genç ve güzel oyuncu Elizabeth Olsen canlandırırken; Pietro Maximoff – kod adıyla Quicksilver– karakterini ise yine genç ama oldukça başarılı bir oyuncu olan Aaron Taylor-Johnson canlandıracak.

Sizleri bilemem ancak bu iki karakterin Avengers filminde bulunacak olması benim açımdan çok şey ifade ediyor. Öncelikle ikizlerimiz Hulk, Captain America gibi radyasyon ve serum yardımıyla güçlerini kazanmamıştır. İkiside halis mulis “MUTANT” tır. Yani babaları Magneto’dan  X genini almışlardır. Pietro adından anlaşılacağı üzere süper hızlarda koşabilen bir mutantken, kız kardeşi Wanda ise…

Avengers - Age of Ultron - Fan made posterKelimelere sığmaz aslında. Kendisi dünya üzerindeki en güçlü mutantlardan birisidir. Temelde enerji güçlerini manipüle edebilen bir mutantır ancak bu güçlerini korkunç güçlü bir tanrının ona öğrettiği büyü gücüyle birleştirdiğinde ortaya akıl almaz bir büyüklükte bir güç açığa çıkarmayı başarmıştır.

En temelde yoktan var etme , vardan yok etme gücüen sahiptir. Örneğin Türkçe’ye de çevrilen House of M serisinde, bizzat kendisi dünyadaki mutant popülasyonunun %98-99’nu yok etmiştir hem de sadece No More Mutants sözlerini kullanarak. Filmde bu güçlerinin ne kadarını sergileyecekler o da ayrı bir merak konusu  olmakla birlikte gereken özeni ve emeği veriyorlar gibi gözüküyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.