AYBABTUDizi Haberleri

Fallout Dizisi Çekimlerinden Yeni Sızıntılar

Amazon Prime’da yayınlanacak Fallout dizisinin setinden sızıntılar bitmiyor. Dev bir Vault-Tec logosunun göründüğü sokaktan görüntüler sızdırıldı.

Görüntüler yeni ortaya çıkmış olsa da görüntüleri yayınlayan Reddit kullanıcısı, bu fotoğrafların Aralık 2022’de çekildiğini belirtiyor. Ayrıca görüntülerin sete yakın bir hastaneden çekildiğini de söylüyor.

Vault-Tec Logosu Ne Alaka?

Görüntülere baktığımızda ilk dikkat çeken şey yerdeki Vault-Tec logosu oluyor. Vault-Tec, Fallout evreninde barınakları da inşa eden dev bir teknoloji firması. Dönemin ABD hükümeti tarafından nükleer savaşa karşı koruma sağlamak amacıyla desteklenen Vault-Tec, dönemin en büyük firmalarından birisi haline geliyor. Merkezi Washington D.C.’de olan Vault-Tec, aynı zamanda her barınakta farklı deneyler yapmak amacıyla nükleerden korunmak için barınakları da yapıyor. (Detay merak edenleri buraya alalım hızlıca)

Bu fotoğrafların Vault-Tec ana binası olup olmadığını bilmiyoruz. Dizinin Fallout 3‘ten fazlasıyla ilham aldığını bildiğimiz ve Vault-Tec merkezinin de Washington D.C.‘de olduğunu bildiğimiz için buranın yine Washington D.C. ve hatta Vault-Tec merkezi olduğunu tahmin edebiliriz.

Brotherhood of Steel Mi O?

Ayrıca binanın önünde duran karakter de, kostüme bakınca Brotherhood of Steel Scribe‘ı gibi görünüyor. Gerçi Brotherhood of Steel, çok gelişmiş silah teknolojilerine sahip. Karakterin elinde ise el yapımı bir silah var gibi duruyor. Belki de bir Scribe’ın kostümü almış bir Raider olabilir.

Binanın önünde duran kamyonetin üzerindeki logo da dikkatimizi çekti. Hawthorne Medical Laboratories logosu bulunan kamyonet bize hiçbir şey ifade etmiyor çünkü Hawthorne Medical Laboratories ismini hiçbir Fallout anlatısı veya oyununda görmedik. Belli ki Vault-Tec’in bir yan kuruluşu ve medikal araştırmalar yapıyorlar.

Hawthrone Medical Laboratories Nedir?

Görüntülerin de bir hastane penceresinden çekildiği söylenmişti. Belki de bu hastaneyi Hawthorne Medical Laboratories merkezi gibi göstereceklerdir. Bu laboratuvar sadece Fallout dizisinde yer alacak bir şirket olacak.

Ayrıca yine pencere ve sinekliklerin arkasından çekilmiş bir görüntü de yayınlandı.

Daha önce de pek çok görüntü sızdırıldı;

Temmuz 2020’de Amazon Studios, Fallout için Westworld yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy’u görevlendirdiğini açıklamıştı. Ocak 2022’de proje resmi onayı almıştıJonathan NolanGeneva Robertson-Dworet ve Graham Wagner‘in dizi sorumlusu olarak yer aldığı dizinin ilk bölümünü yönetmek için imza attı. Bethesda Game Studios’tan Todd Howard ve Bethesda Softworks’ten James Altman da yürütücü yapımcı kadrosunda yer alıyor. Dizide Walton GogginsElla PurnellKyle MacLachlanXelia Mendes-Jones ve Aaron Moten‘in rol alması planlanıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.